Думка про те, що в похмурі та дощові дні частіше ломить спину, є дуже популярною. Наукові фахівці з Інституту глобального здоров’я в Сіднеї заявили про те, що явище болю в спині абсолютно не залежить від погоди.

Вченими було проведено дослідження за участю 1000 чоловік, які страждають від болів у попереку, і 350 осіб з артрозом колінного суглоба. Фахівці перевіряли, чи можуть погодні зміни в температурі і вологості повітря або атмосферного тиску провокувати болючі відчуття в спині і суглобах.

Спостереження за учасниками дослідження, чиї дані зіставлялися з інформацією про погоду у відповідні дні, спонукали авторів проекту зробити висновок про те, що «погодні зміни ніяк не позначаються на попереку і суглобах». Виникнення суглобових болів, як не дивно, виявилося пов’язане не з холодною погодою, а з підвищенням температури повітря. Але і в цьому випадку вираженість нездужань була не дуже значною.

На думку медиків, відчуття фізичного дискомфорту в погану погоду пов’язано скоріше з психологічним аспектом.

«Погана погода змушує людину звертати більше уваги на неприємні відчуття на кшталт болю в спині і породжує помилкове відчуття, що саме в такі дні біль проявляється сильніше. Також певну роль може відігравати психологічна для багатьох особливість, яка змушує вишукувати в навколишніх явищах докази того, у що віриться спочатку», – поділилися дослідники своїми думками на цей рахунок.

Джерело: МедікФорум