Активність життя, вживання здорових продуктів, контроль над випивкою, а також дотримання особистої гігієни допоможуть людині надовго зберегти добре функціонуючу печінку. Про ці прості правила розповів хірург-гепатолог Медичного центру хірургії імені Вишневського Юрій Коваленко.

У бесіді з журналістами “РИА Новости” лікар повідомив, що останнім часом відзначається зростання числа пацієнтів з первинним раком печінки та жировою дистрофією печінки. Говорячи про останнє захворювання, Коваленко підкреслив, що ця недуга безпосередньо пов’язана з тим, який спосіб життя веде людина.

«Якщо людина мало рухається, як попало харчується, в основному, висококалорійною їжею, не стежить за вагою, то страждає і її печінка», – пояснив лікар.

При цьому, сказав Коваленко, основні заходи, що дозволяють уникнути серйозних проблем з печінкою, зводяться до досить простих правил. Щоб зберегти орган здоровим, слід обмежити вживання спиртного, щодня їсти горіхи, фрукти і овочі, займатися фізкультурою. Також важливо дотримуватися правил особистої гігієни і з метою профілактики регулярно проходити медичні обстеження.

Крім малорухомості, переїдання, надмірної ваги і зловживання алкоголем, до хвороб і руйнування печінки можуть вести наступні фактори: вірусні інфекції, зараження гельмінтами (через їжу або контакт з тваринами), а також ураження ліками, додав фахівець.

Окремо лікар виділив проблему зараження вірусними гепатитами В і С – саме воно сприяє збільшенню числа хворих з небезпечними патологіями печінки.

«Найбільший ризик інфікування вірусами виникає при ін’єкції наркотичних засобів, нанесенні татуювань, переливанні крові, пересадці органів, проведення косметичних процедур. Також можлива передача статевим шляхом», – перерахував лікар.

Джерело: МедікФорум