Вчені закликали тих, хто прагне схуднути, не рахувати калорії, а замість цього звертати увагу на склад продуктів. Продукти з низькою енергоємністю, але багаті поживними речовинами, допомагають набути струнку фігуру найефективніше, вважають дієтологи.

Доктор Нікола Бакланд з Університету Лідса висловився про те, що для тих, що худнуть людей великою проблемою є відчуття сильного голоду між прийомами їжі, штовхає їх на шкідливі перекуси і призводить до перебільшеному поглинання калорій. Впоратися з цим добре допомагають певні продукти.

«Ми виявили, що люди з «правильним» набором продуктів були схильні відчувати протягом дня менший голод, хоча в цілому вони споживали менше калорій в порівнянні з людьми, які не їли цих продуктів. Їжа, про яку йде мова, містить багато води, білка і клітковини», – розповів доктор Бакланд.

Зокрема, продуктами, які допомагають не переїдати і зменшувати кількість з’їдених за день калорій, як з’ясували фахівці, є свіжі фрукти, овочі, пісне м’ясо, риба, яйця і боби. Дослідження показало, що люди з надмірною вагою, які вживали таку низькоенергетичну їжу, за 14 тижнів втратили в середньому по 5-6 кілограмів. Ці люди повідомили, що відчували себе менш голодними і перестали відчувати сильний потяг до нездорової їжі, яка їм була добре знайома раніше.

У той же час група, яка харчувалась звичними для себе продуктами, але з тим же рівнем денної калорійності – до 1400 калорій – втратила за 14 тижнів експерименту тільки 3 кілограми.

Вчені констатують: продукти з рівною кількістю калорій, але з різним складом поживних речовин в кінцевому підсумку по-різному відіб’ються на фігурі, оскільки їх компоненти викликають в організмі відмінні один від одного реакції, що зачіпають в тому числі і метаболізм жирових клітин. 250 грамів моркви і 20 грамів шоколаду рівноцінні за кількістю калорій, але користь для схуднення більше від моркви, підкреслили експерти.

Джерело: МедікФорум