Занадто рідкісне або, навпаки, прискорене сечовипускання протягом дня може бути знаком несприятливих процесів в організмі. На думку лікарів з клініки Клівленда і Клініки Майо, нормально мочитися один раз приблизно кожні дві з половиною години.

Фахівці відзначають, що для окремо взятої людини не існує конкретної рекомендації про те, як часто їй слід мочитися. Сечовипускання тісно пов’язане з фактором споживаної рідини, а кількість води, необхідне організму протягом дня, обумовлено його індивідуальними особливостями.

Але насправді існує щось на зразок поняття «занадто частого відвідування туалету», пояснюють медики.

Звичайно, той, хто п’є багато рідини протягом дня, повинен ходити в туалет частіше, ніж той, хто не споживає багато води – принаймні, це зазвичай так. Але якщо людина п’є достатню, а не надмірну або надто малу кількість води для свого організму, вона повинна мочитися приблизно шість-сім разів (або приблизно кожні два з половиною години) за добу, констатує урогінеколог Емі Джордж.

Читайте також:  Безсоння: продукти, які «можуть не давати заснути» - лікар

«Мочитися від шести до семи разів на день – це нормально. Будь-яка людина, яка робить це набагато частіше або набагато рідше, може мати проблеми зі здоров’ям», – поділився лікар.

Як зрозуміти: багато чи мало ви п’єте? Про це говорять колір і запах сечі. Якщо вона дуже жовта або темна і пахне тим, що було недавно з’їдено або випито, значить, рідини вживається недостатньо. В свою чергу дуже прозора, схожа на воду сеча з дуже слабким запахом вказує на те, що людиною споживається багато рідини.

Рідкісне сечовипускання – проблеми з нирками. Якщо людина п’є достатню кількість рідини (звичайно півтора-два літри на добу), але рідко ходить в туалет, це може бути ознакою проблеми з нирками. Професор урології в Університеті штату Огайо Фара Беллоуз каже, що існує досить просте правило: обсяг випитої рідини повинен дорівнює об’єму сечі. Якщо людина активно тренується і втрачає багато рідини через потовиділення, з сечею буде виходити менше вологи, ніж було випито. В інших випадках мала кількість сечі пов’язано з порушеннями в організмі.

Читайте також:  Секрет молодості японок: 4 прості звички, які потрібно запозичити

Мочитися більше 6-7 разів теж не добре. Якщо вам доводиться занадто часто мочитися, в першу чергу перевірте, чи не п’єте ви занадто велику кількість води, ніж це потрібно. Якщо обсяг споживаної рідини не є надмірною, але ви відвідуєте туалет понад 7 разів протягом дня, і ваша сеча прозора, жовта, – скоріше за все, ваша проблема полягає в гіперактивному сечовому міхурі.

Гіперактивний сечовий міхур – це синдром, для якого характерні часті сечовипускання з різким, терміновим позивом і ніктурія – множинне сечовипускання протягом ночі. Також для нього типові епізоди нетримання. У людей з гіперактивним сечовим міхуром порушені механізми нервових сигналів, що посилаються цим органом в мозок. Людина може відчувати сильний позив і страждати від нетримання, навіть якщо його сечовий міхур не буде досить заповнений.

Читайте також:  Що станеться з тілом, якщо відмовитися від кофеїну

У той же час необхідність мочитися дуже часто протягом дня може бути ознакою інфекції сечовивідних шляхів, а також неврологічних порушень. Як в разі рідкісного сечовипускання за день, так і занадто активного, слід відвідати лікаря.

Джерело: МедікФорум