У повсякденному житті людей поширені фактори, що ведуть до інсульту, але при цьому залишаються без належної уваги, попереджають лікарі. Ними були вказані кілька таких причин, які багато хто недооцінює.

Понаднормова робота. Робочі навантаження можуть не тільки віднімати весь вільний час, але і псувати здоров’я: їх вчені помістили в список причин, які сприяють інсульту, але роблять недооціненими. Згідно з дослідженням, люди, які працюють більше 55 годин на тиждень, мають на 33% більш високий ризик інсульту, ніж працюють 40 годин.

Шум. Чим вище середні показники шуму середовища проживання людини, тим вище ймовірність отримати інсульт, нестача тиші провокує підвищення рівня запалення в артеріях. Дослідниками з Данії було встановлено: ризик мозкового удару у віці від 65 років особливо тісно пов’язаний з рівнем шуму в районі проживання людини. Починаючи з 60 децибел, збільшення звукового фону на кожні 10 децибел підвищує ризик інсульту на 27 відсотків.

Читайте також:  Яку сіль потрібно їсти, повідомила дієтологиня

Солодкі безалкогольні напої. Їх споживання – ще одна недооцінена можлива причина інсульту. Найбільш значно залежність від таких напоїв виражена у жінок: для них вживання всього двох баночок дієтичних газованих напоїв в день збільшує ймовірність інсульту на 30%.

Коливання ваги. Різке схуднення або дуже швидка солідна надбавка ваги робить ризик інсульту на 41% вище в порівнянні зі стабільною вагою, це показало вивчення проблеми фахівцями Південної Кореї. За їх словами, коливання ваги викликають специфічні гормональні зміни, які чинять негативну дію на стан судин.

Грип. Американськими медиками були обстежені пацієнти, госпіталізовані з симптомами грипу. Вони виявили: в середньому протягом наступних 15 днів після госпіталізації ризик інсульту у них був на 40% вище, ніж у здорових людей, про це розповів портал Focus.de.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News