Уникнути помилок в дієті в період великодніх свят вдається небагатьом. І один з продуктів, яким ми зловживаємо найчастіше – відварені курячі яйця. З цим продуктом пов’язано багато міфів. Розбираємося, яким з них можна вірити.

Від яєць можна поправитися

Невірно!

Навряд чи в наборі ваги може бути винен продукт з калорійністю всього 155 ккал. Так, жирів в жовтку міститься досить багато – 10 г на кожні 100 г продукту. Але при цьому в ньому укладена і основна користь у вигляді багатого запасу вітамінів А, Д, Е, групи B, каротинів, потужного антиоксиданту лецитину та інших речовин. Щоб споживання яєць негативно відбилося на фігурі, необхідно додати до денного раціону не менше 6-7 штук — що, погодьтеся, навряд чи можливо.

Яйця збільшують вміст холестерину в крові

І так, і ні!

Це твердження не зовсім вірно. Холестерину в яйцях дійсно чимало – в середньому 213 мг в кожному. При цьому денна норма споживання холестерину не повинна перевищувати 300 мг. Саме з цієї причини ще 20-30 років тому лікарі не рекомендували їсти більше 3-4 яєць у тиждень.

Пізніше вчені з’ясували, що холестерин, що міститься в жовтку, на ризик інфарктів та інсультів не впливає.

Його кількість компенсована за рахунок інших речовин – фосфоліпідів, які мають властивість пов’язувати і виводити надлишки холестерину з організму. Небезпеку становлять насичені жири, якими багаті яйця. Ось їх постійне вживання і веде до зростання показників «шкідливого» холестерину і ризику захворювань серцево-судинної системи.

При діабеті їсти яйця не можна

І так, і ні!

Людям з діабетом другого типу слід обмежити вживання яєць – через високий вміст все тих же насичених жирів. Деякі лікарі навіть радять повністю виключити їх з раціону через ризик набору зайвої ваги – яка при цьому захворюванні зовсім небажаний.

При цьому нове дослідження 2018 року, опубліковане в журналі Food and Function, підтвердило, що регулярне споживання яєць покращує показники рівня глюкози в крові у пацієнтів з переддіабетом і діабетом другого типу. На думку авторів роботи, споживання одного курячого яйця в день може бути для них корисно.

Яйця викликають запалення

Вірно!

Різке підвищення рівня насичених жирів в організмі дійсно може привести до виникнення запальних процесів. Пам’ятайте про почуття міри і не намагайтеся разом доїсти всі великодні яйця, що залишилися після свята.

Яйця викликають нудоту

Вірно!

Для людей з чутливим шлунком і захворюваннями травної системи безмірне споживання яєць може обернутися цими неприємностями.

Серед поширених наслідків — нудота і розлад, які можуть тривати від декількох годин до декількох днів.

Яйця шкідливі для нирок

І так, і ні!

В одному яйці міститься в середньому 6-7 грамів білка. Якщо у вас раніше були проблеми з нирками, варто уникати зловживання протеїнами — щоб вивести їх метаболіти, ниркам доводиться працювати з подвоєною силою. Втім, для здорових людей таких обмежень не існує.

Багато яєць — це скільки?

Фахівці на сьогоднішній день так і не визначилися з денною/тижневою нормою споживання яєць. Все залежить від індивідуальних показників здоров’я, режиму харчування і способу життя в цілому. Більшість вчених вважають два яйця в день безпечною нормою для дорослої здорової людини.

Дітям і підліткам достатньо одного яйця в день — обсяг необхідних протеїнів краще «добрати» іншими джерелами тваринного і рослинного білка. При будь-яких порушеннях зі здоров’ям норму яєць краще обговорити з лікарем.

Джерело: Домашний очаг