Китайські вчені оцінили шанси заразитися коронавірусом для людей з різними групами крові.

Фахівці Уханьского університету і їх колеги з Південного науково-технологічного університету в Шеньчжені зацікавилися тим, чи існують фактори ризику, крім віку, хворих легенів, хронічних хвороб і поганого імунітету.

Так, багато вірусів, в тому числі гепатит В, частіше атакують носіїв четвертої групи крові (АВ), відзначили вчені. А збудник атипової пневмонії, SARS, рідше проникав в організм носіїв першої групи крові (О).

На вибірці з трохи 2 тис. пацієнтів вчені з’ясували, що у людей з II групою крові більше шансів отримати коронавірусну інфекцію. А найстійкішими є носії I групи крові, у них ймовірність заразитися менше інших.

Читайте також:  Вчені назвали чотири продукти, які потрібно виключити людям, які худнуть в 2022 році

– Зокрема, друга група крові (А) підвищує ризик зараження вірусом, тоді як носії першої групи (О) страждають від нього рідше. Якщо наші дані підтвердяться, то ці особливості вірусу слід враховувати в медичній практиці – йдеться в дослідженні, опублікованому в електронній науковій бібліотеці medRxiv.

Для III і IV груп відсотки залишилися порівнянні.

Вчені також досліджували інформацію про 398 пацієнтів з двох інших лікарень. Гіпотеза підтвердилася: люди з II групою крові зустрічаються серед інфікованих частіше за інших.

Що саме робить володарів другої групи крові схильними до атак вірусу, лікарі поки не можуть сказати.

Читайте також:  Жирне молоко вкотре оголосили корисним

Зараз у світі зареєстровано понад 182 тис.випадків зараження новим коронавірусом, близько 7,1 тис. інфікованих померли.

Джерело: 7mednews

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News