Лікар-невролог Олександра Альохіна розповіла, що однією з причин ранкового головного болю, не пов’язаного з похміллям, може бути підвищений артеріальний тиск.

Неправильне положення. Прокидаючись вранці з «важкою» головою, запитайте себе: чи не надто велика ваша подушка? За словами лікаря, коли плечі сплячої людини не можуть опуститися належним чином, шия і верхня частина спини зазнають сильної напруги.

Головні болі вранці нерідко бувають пов’язані з болями напруги. У цьому випадку вирішенням проблеми може стати нова подушка або жорсткіший матрац.

Скрегіт зубами. Бруксизм, що характеризується сильним стисканням зубів або скреготінням ними вночі, може викликати сильну напругу в області щелепи, яка також сприяє появі головного болю. Лікар додала: такий скрегіт часто викликається стресом, тож антистресові заходи можуть допомогти впоратися з проблемою.

Хропіння. Деякі люди хропуть дуже голосно. Вибрації, що при цьому виникають, бувають настільки сильними, що людина може прокинутися вранці з головним болем. Насамперед, це типово для людей, які страждають на апное уві сні – дуже небезпечним порушенням із зупинками дихання уві сні, які потребують лікування.

Високий кровяний тиск. У нормі вночі серце теж «відпочиває»: частота серцевих скорочень під час сну знижується приблизно десять ударів на хвилину. Але якщо вночі виникає якийсь стресовий фактор – гучний шум, телефонний дзвінок чи занепокоєння – це веде до сплеску стресових гормонів та збільшує серцебиття. Як результат, підвищується артеріальний тиск і ви можете прокинутися вранці з головним болем.

Коли потрібно йти до лікаря? Якщо ранкові головні болі нечасті, то переважно вони досить нешкідливі. Найчастіше такий дискомфорт буває пов’язані з зневодненням чи спертым повітрям, тобто. нестачі кисню в спальні.

Але також ранковий головний біль може означати щось серйозніше – наприклад, розвиток нічної гіпоглікемії через діабет, алергію, неврологічні порушення. Якщо ви продовжуєте прокидатися з головним болем упродовж тривалого періоду часу, вам слід уточнити її причини у лікаря.