Згідно з новим дослідженням, щоденна доза волоських горіхів ефективно захищає літніх людей від хвороб серця, при цьому не сприяє збільшенню ваги. Висновки вчених опублікувало видання Journal of the American College of Cardiology.

Спільний проект наукових фахівців з Іспанії та США проаналізував вплив волоських горіхів на ризик серцево-судинних захворювань. Дослідники провели випробування, задіявши понад 700 літніх учасників, передає TheHealthSite.

Людей розділили в довільному порядку: одна їх частина щодня з’їдала жменю горіхів, інша – ні. Кількість споживаних горіхів становила від 30 до 60 грамів на день, експеримент тривав два роки.

Вчені встановили: люди, які вживали волоські горіхи, поліпшили показники серцево-судинного здоров’я, при тому, що їх раціон більше не зазнав ніяких змін.

Читайте також:  Названо найбільшу небезпеку щоденного прийому невеликих доз пива

“У них значно знизилися шість з десяти біомаркерів запального процесу, з яким асоціюється розвиток серцево-судинних захворювань. При цьому включення горіхів повсякденне харчування не вплинуло на вагу”, – констатували експерти.

Вони нагадали, що проведені в минулому дослідження також підтверджували здатність волоських горіхів знижувати високий рівень холестерину, що забивається кровоносні артерії.