Як повідомив глава Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Гебреісус, самоізоляція не допоможе ліквідувати пандемію, якщо зупинитися тільки на цьому. Заява опублікована на сайті організації.

Глава ВООЗ підкреслив, що такі заходи дозволять виграти час з поширенням коронавірусу, але для порятунку життів цього мало. Так можна тільки створити “вікно можливостей”.

Гебреісус назвав способи домогтися прориву в боротьбі з поширенням вірусу. По-перше, потрібно поліпшити систему охорони здоров’я і підготувати медичний персонал, який буде готовий працювати із зараженими. По-друге, важливо виявити всіх інфікованих і значно збільшити число тестів на коронавірус. По-третє, доведеться готувати додаткові лікарні, стежити за контактами інфікованих і кинути всі сили саме на боротьбу з коронавірусом.

Читайте також:  Регулярне пиття кефіру та ряжанки допомагає не захворіти на діабет

– Якщо ви будете знову відкривати школи і підприємства, то лише для того, щоб закрити їх потім, — резюмував Гебреисус.

Нещодавно стало відомо, що фахівці сінгапурського Агентства з науки, технологій і досліджень створили експрес-тест, який може виявити коронавірус за п’ять хвилин. Після отримання дозволу він надійде майже в усі лікарні та поліклініки.

Лікарі нагадують, що симптоми коронавірусу можуть бути слабовираженними або взагалі непомітними. Головну небезпеку становить його тривалий інкубаційний період, що становить близько двох тижнів.