Омікрон-штам коронавірусу представляє особливу небезпеку для тих, хто не зробив щеплення від COVID-19, для людей похилого віку, а також для тих, у кого є супутні захворювання. Фахівці відзначають, що ризик летального результату після зараження зростає з віком.

Таке повідомлення оприлюднив телеканал CNBC з посиланням на главу технічної групи підрозділу надзвичайних захворювань ВООЗ Марію ван Керкхов і директора організації з надзвичайних ситуацій Майка Райана. “Ризик смертельного результату після зараження омікроном зростає з віком. У нас також є дані, згідно з якими люди з хоча б одним супутнім захворюванням піддаються підвищеному ризику госпіталізації і смерті”, – пояснила Керкхов.

Однак, за словами Райана, штам коронавірусу “Омікрон” дійсно викликає менш важку форму захворювання, якщо брати усереднені дані, які є на поточний момент. При цьому фахівець підкреслив, що новий варіант вірусу все одно вже призвів до потрапляння в лікарні сотень тисяч людей по всьому світу.

Штам “Омікрон” вперше був виявлений на території Ботсвани і пар на початку листопада минулого року. Експерти відразу ж повідомили, що цей варіант вірусу має високу заразність. Поступово Омікрон витісняє попередній найпоширеніший штам “дельта” і стає домінуючим.