Сверблячка в очах може виникати з різних причин. Іноді він супроводжується почервонінням очей або набряком повік. Часто свербіж викликає алергія, яка може бути сезонною або цілорічною. Але це далеко не єдиний варіант.

Алергія може бути викликана пилком, лупою домашніх тварин і іншими подразниками, пояснює офтальмолог Ірен Куо, доктор медичних наук, співробітник очного інституту Вілмера при Центрі Джонса Хопкінса (Wilmer Eye Institute, Johns Hopkins Medicine).

Подразники, такі як пил і дим, деякі засоби – косметичні лосьйони, декоративна косметика або розчини для контактних лінз, також здатні викликати аналогічні симптоми. Лікар може провести тест, щоб визначити конкретні алергени, пише сайт Центру медичних досліджень Університету Джонса Хопкінса.

Читайте також:  Про небезпечний наслідок нестачі сну попередили вчені

Основна порада, яку дає фахівець, – не терти роздратовані очі. Якщо буде встановлено, що причиною свербіння є алергія, лікар порекомендує певні заходи для полегшення стану. Вони можуть включати:

  • захисні заходи в сезон великої кількості пилку;
  • підвищена увага гігієні;

використання спеціальних засобів-крапель типу “штучна сльоза”, протиалергічних очних крапель або пероральних препаратів.
Якщо ви маєте справу з легким сверблячкою, пов’язаним з алергією, прохолодний компрес на очі може тимчасово полегшити дискомфорт.

Крім того, такі стани, як блефарит (запалення повік) або синдром сухого ока, також здатні викликати подразнення очей і свербіж. У кожному випадку потрібен певний план лікування.

Читайте також:  Ендокринолог назвала корисним тимчасову відмову від м'ясної продукції

Подразнення очей і свербіж також можуть виникати при використанні контактних лінз. Експерти радять приділяти особливу увагу їх очищенню. Якщо проблема не зникає, рекомендується проконсультуватися з лікарем, щоб розглянути варіант нового графіка заміни лінз або перейти на лінзи іншого типу.