Вчені з’ясували, хто з людей має підвищений ризик раку щитовидки.

Фахівці Єльського університету (США) провели дослідження, в ході якого з’ясували, що люди, які є носіями мутації певних ділянок ДНК, знаходяться в зоні ризику, активно використовуючи мобільні телефони.

У дослідженні брали участь 900 осіб. Частина з них мала однонуклеотидний поліморфізм (SNP). Генетики встановили, що носії даної мутації мали в 2 рази ризик отримати проблеми з щитовидною залозою, включаючи злоякісну пухлину органу. Причиною цього служать випромінювання, які людина отримує при активному користуванні мобільних телефонів.

– За допомогою цього експерименту було встановлено, кому треба побоюватися раку щитовидної залози – – пояснив доктор медицини Явей Чжан. – Зараз необхідно провести додаткове масштабне дослідження з вивчення медичних випадків. Щоб отримати більш глибоке розуміння зв’язку між випромінюваннями мобільних засобів зв’язку, однонуклеотидного поліморфізму і функціонуванню щитовидної залози.

Співробітник Єльського університету також зазначає, що поки мова йде не про нормальне використання гаджетів, а про інтенсивне, яке відбувається в рамках робочого процесу людини або ж в силу захопленості розмовами по мобільному.