Французькі медики констатують, що часте вживання певних продуктів може збільшити ризик раку молочної залози приблизно на 20 відсотків.

Вуглеводи вважаються основним джерелом енергії для організму, але французькі дослідники дійшли висновку, що пристрасть до продуктів з високим рівнем вуглеводів підвищує ризик захворіти на рак молочної залози. Це захворювання може вражати як чоловіків, так і жінок, що статистично частіше зустрічається у жінок старше 50 років.

За даними Національної служби охорони здоров’я Великобританії (NHS), ймовірність раку молочної залози збільшується з віком, якщо є сімейний анамнез або людина високого росту, а також якщо є надмірна вага або регулярно вживається алкоголь.

Читайте також:  Кардіолог назвав важливий крок для «ідеального» здоров'я серця — і це не вправи

У свою чергу, науковці Центру досліджень епідеміології та здоров’я населення Університету Париж-Сакле встановили, що провокуючу роль розвитку раку молочної залози можуть грати вуглеводні продукти. Зокрема продукти, що містять рафіноване зерно – білий рис, білі борошно та хліб, а також інші вироби з очищеного зерна, включаючи крекери, десерти, пластівці, випічку.

Фахівці проаналізували результати 20-річних спостережень за 65 тисячами жінок у постменопаузі. У своєму дослідженні вони вивчали різницю у показниках здоров’я між жінками, які вживали фрукти, овочі, цілісні зерна, горіхи та бобові, та жінками, які вживали рафіновані вуглеводи.

«У тих, хто дотримувався здоровішого харчування, ризик раку молочної залози був на 14 відсотків нижчим. Учасниці, які їли очищені рафіновані вуглеводи, мали 20% підвищений ризик розвитку захворювання», – резюмували експерти.

Читайте також:  8 фактів про те, чому цілуватися корисно