Сіль з найдавніших часів грала важливу роль в житті людини. Ця речовина містить мікроелементи, які життєво необхідні для нормального функціонування організму. Однак сіль, яку використовує більшість людей, перероблена і не несе ніякої користі для здоров’я.

Фактично, при виробництві кухонна сіль нагрівається приблизно до 649°C і обробляється каустичною содою для видалення інших мінералів. Потім додаються речовини, що перешкоджають злежуванню, в тому числі гідроксид алюмінію. Однак деякі вчені підозрюють, що високий рівень цієї речовини в раціоні є можливою причиною хвороби Альцгеймера. Крім того, кухонна сіль відома своєю здатністю затримувати воду в клітинах організму, через що виникає додаткове навантаження на нирки, і погіршувати його здатність виводити з крові продукти життєдіяльності, пише Healthambition.

Читайте також:  Нутриціолог назвала вітаміни для покращення роботи мозку

Саме тому багато фахівців рекомендую замінити небезпечний хлорид натрію на більш здоровий тип солі – Гімалайську. Ця сіль видобувається в глибоких шахтах у вигляді великих кристалів. Вона відрізняється характерним красивим рожевим кольором і має безліч переваг для здоров’я:

  • містить до 84 різних типів мінералів в їх природній формі;
  • допомагає повернути рівень pH тіла в нормальний діапазон;
  • підтримує необхідний рівень внутрішньоклітинної води. Перебуваючи у своєму природному стані, Гімалайська кристалічна сіль не робить такого сильного впливу на баланс рідини, як оброблений хлорид натрію, пише MedicalNewsToday;
  • покращує роботу нервової системи. Мінерали в гімалайській кристалічній солі збільшують нервову провідність, потенційно знижуючи напругу і стрес;
  • покращує функцію м’язів і знижує частоту судом;
  • знижує ризик проблем з нирками і серцево-судинних захворювань;
  • гімалайська кристалічна сіль вважається природним антигістамінним засобом.
Читайте також:  Солодка газована вода загрожує жінкам пухлинами

Проте, який би вид солі не вживався, її кількість в раціоні має бути строго обмежена. Зокрема, за даними клініки “Майо”, щодня без шкоди для здоров’я можна з’їдати не більше 2,3 г натрію. При цьому варто враховувати, що сіль вже міститься в готових продуктах.