Для того, щоб зробити посмішку більш привабливою, вирівняти прикус або виправити інші проблеми, можна скористатися послугами ортодонта. Сьогодні є безліч різноманітних брекет-систем, які можуть вибрати собі пацієнти. Все залежить від складності проблеми й матеріальних можливостей людини. Процес вибору значно ускладнений широким розмаїттям. Аби підібрати найкращий варіант, необхідно вивчити особливості всіх видів.

Різновиди брекет-систем

Існує безліч видів брекетів. Залежно від складності проблеми та можливостей клієнта обирають кращий варіант.

  1. Залежно від способу кріплення виділяють лігатурні та саморегульовані системи. Перші прикріплюють до зубів із використанням металевих або еластичних дуг. Саморегульовані брекети кріпляться за допомогою засувок, клямок або кліпс. Їх доглядати легше, тому частіше обирають для дітей. До  того ж сильно скорочується кількість походів до лікаря.

  2. Лінгвальні брекети підходять тим, для кого дуже важлива естетична складова. Їх кріплять на внутрішній частині зуба, завдяки чому вони практично не помітні. Матеріали виготовлення є гіпоалергенними, тому вони підходять і для дітей. Проте процес догляду за такою системою складний і потребує особливої ​​уваги. Даний варіант один із найдорожчих.

  3. Сапфірові брекети виготовляються зі штучно виведених сапфірів, які мають високу міцність. При цьому їхня форма плавна, вони виглядають максимально естетично і не вимагають особливого догляду. Такі брекети за середньої вартості показують хороші результати. Вони стали популярним аксесуаром. Їх часто обирають дітям.

  4. Керамічні брекети характеризуються приємною вартістю, високою ефективністю та естетичністю. Кераміку підбирають за кольором так, щоб він був максимально наближеним до натурального відтінку зубів. Догляд за виробами досить простий, при цьому в процесі носіння не виникає травм.

У процесі вибору фахівець проведе діагностику та визначить, який варіант брекет-системи буде актуальними. Після цього, спираючись на вартість та особливості догляду, пацієнт може зробити вибір. Варто зазначити, що дітям найкраще брати системи, що самовирівнюються, тому що не буде необхідності регулярно відвідувати лікаря. Якщо людина почувається невпевнено і соромиться брекетів, то чудовим варіантом стануть саме лінгвальні брекети. Вони вимагають особливого догляду, але практично непомітні на зубах. Дітям такий варіант не підходить, тому що вони можуть нехтувати доглядом. У тому випадку батькам треба контролювати процес.