Трав’яні чаї здавна використовувалися в якості природних засобів для розслаблення і гарного сну. Сучасні дослідження також підтверджують здатність трав’яних чаїв покращувати засипання і якість нічного відпочинку.

Хороший сон має вирішальне значення для загального здоров’я. Але в наші дні майже 30% людей страждають від безсоння або хронічної нездатності заснути. Такий напій як чай може стати простим засобом, що допомагає налагодити свій сон.

Ромашка. Ромашковий чай використовується як природний засіб для зменшення запалення, підвищеного занепокоєння і тривожності, подолання безсоння. Його заспокійливий ефект можна пояснити антиоксидантом під назвою апігенін: він зв’язується зі специфічними рецепторами в мозку, які сприяють розслабленості і засипанню. Поліпшення засипання і сну в зв’язку з ефектом ромашкового чаю відчувається через 2 тижні його вживання. В США дослідження, проведене у 60 будинках престарілих, показало, що у тих, хто отримував 400 мг екстракту ромашки в день, якість сну була значно кращою, ніж у тих, хто не отримував.

Корінь валеріани. Валеріана – це трава, яка ще в минулі століття застосовувалась для лікування таких проблем, як безсоння, нервозність і головні болі. Деякі дослідження підтверджують, що корінь валеріани є ефективним засобом для сну. Вчені не зовсім розуміють, як корінь валеріани працює для поліпшення сну. Імовірно він збільшує рівні нейротрансмітера, званого гамма-аміномасляною кислотою (ГАМК). Коли ГАМК присутній в достатку, це збільшує сонливість. Фактично за цим же принципом працюють певні протитривожні препарати, наприклад, ксанакс.

Лаванда. У стародавні часи греки і римляни часто додавали лаванду в свої ванни і вдихали її заспокійливий аромат. Лавандовий чай рекомендується як напій, що допомагає розслабитися, заспокоїти нерви і легше заснути. Дослідження, проведене за участю 67 жінок з безсонням, показало: вдихання аромату лаванди два рази на тиждень протягом 20 хвилин веде до зниження частоти серцевих скорочень і варіабельності серцевого ритму, а також поліпшенню сну.

Лимонний бальзам (меліса). Хоча листя лимонного бальзаму часто продаються у вигляді екстракту для ароматерапії, їх також сушать для приготування чаю. Його вживання може зменшувати симптоми, пов’язані з безсонням. Згідно з результатами експериментів на мишах, лимонний бальзам підвищує рівень ГАМК і може діяти як заспокійливий засіб.

Пасифлора. Чай готується з висушеного листя, квітів і стебел рослини пасифлора. Ця рослина має властивість полегшувати занепокоєння і допомагати засипати. Дослідження за участю 40 пацієнтів показало, що ті, хто пив чай з пасифлорою щодня протягом тижня, згодом повідомляли про значно кращу якість сну в порівнянні з учасниками, які не пили чай. Крім того, встановлено, що ефективно зменшувати симптоми безсоння може пасифлора в поєднанні з коренем валеріани і хмелем.

Магнолія. Традиційно, магнолія використовувалася в китайській медицині для полегшення різних симптомів, включаючи дискомфорт в животі, закладеність носа, стрес. В даний час рослина високо цінується за його заспокійливу дію. Її седативний ефект, як вважається, пов’язаний з дією речовини хонокіол, яка в достатку міститься в стеблах, кольорах і корі рослини магнолії. В експериментах хонокіол, витягнутий з магнолії, скорочував час, необхідний для засинання, і збільшував тривалість сну. Чай з магнолії виробляється в основному з кори рослини, але також може включати бруньки і стебла.

Джерело: МедікФорум