ГоловнаНовини Здоров'яПро що можуть говорити хрускіт і клацання в суглобах?

Про що можуть говорити хрускіт і клацання в суглобах?

В ідеалі рухи суглобів повинні бути безшумними. Чому ж ми чуємо іноді хрускіт і клацання? Відповідь на це питання дає білоруський лікар Олена Штильова.

Хрустять пальці

За словами медика, суглоби можуть “заявляти” про себе хрускотом або клацанням з різних причин. Наприклад, це може відбуватися в разі ревматологічних захворювань. Зокрема, на артрит, пов’язаний із запаленням суглоба, або на артроз, що виникає через стирання хрящової тканини, що може вказувати хрускіт в суглобах, при якому також відчуваються біль, обмеженість рухів, набряклість.

Крім того, хрускіт в суглобах може бути вродженою особливістю. Лікар розповіла, що у підлітків в період росту, а також у молодих дуже худорлявих людей нерідко спостерігається недорозвинення сполучної тканини і хряща. З-за цього тертя поверхні суглобів стає більш інтенсивним.

Читайте також:  Стало відомо, як гречка впливає на організм

Також хрускіт і клацання в суглобах можуть бути наслідком надмірних фізичних навантажень. Лікар попереджає тих, хто занадто активно тренується в спортзалі: постійні тренування зношують суглоби і можуть призводити до розвитку артрозу.

Недолік рідини також шкідливий для суглобів і здатний провокувати гучні звуки працюючих суглобів. Фахівець пояснила, що через нестачу рідини в організмі синовіальна рідина в суглобовій сумці пересихає і в результаті порушується амортизація та харчування суглоба.

Якщо хрускіт у суглобах виник після перенесеної застуди і супроводжується болем, слід звернутися до лікаря, оскільки це може бути симптомом артриту.

Хрускіт і клацання при малорухливості – знак ослаблення м’язів і зв’язок, а також ймовірних порушень в кровопостачанні тканин суглобів. Помірна фізична активність необхідна для підтримки суглобів, підкреслила лікар.

Читайте також:  Найстаріші близнючки підкорили телеглядачів своїм секретом довголіття

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News