Збалансувати рівень холестерину в організмі можуть певні продукти, проте лікарі особливо виділяють часник і рибу, в тому числі лосось, скумбрію і сардини. Як пояснили фахівці, вся справа в речовині під назвою аліцин і омега-3 жирних кислотах.

За словами медиків Mayo Clinic, що містяться в рибі омега – 3 можуть знижувати рівень тригліцеридів в крові і ризик утворення тромбів. У дослідженні, опублікованому в Journal of Dhaka Medical College, було також встановлено, що омега-3 жирні кислоти підвищують рівень “хорошого” холестерину і знижують – “поганого”. Американська асоціація серця (American Heart Association) рекомендує з’їдати не менше двох порцій риби на тиждень.

Що стосується часнику, то дослідження також показали, що він здатний знижувати рівень холестерину. Вчені пов’язують цей ефект з вмістом в овочі аллицина.

У Національній службі охорони Здоров’я Великобританії (NHS) відзначили, що основним пріоритетом у боротьбі з високим холестерином повинна бути дієта, відмова від шкідливих звичок і збільшення фізичної активності.

“Щоб знизити рівень холестерину, постарайтеся скоротити споживання жирної їжі, особливо продуктів з високим вмістом насичених жирів. Замість цього в раціон потрібно включити ненасичені жири, а також овочі і фрукти”, – додали лікарі.