Надлишок рідини викликає здуття і дискомфорт. А ще нерідко призводить до появи “водної ваги”.

Обмежте вживання натрію. Для нормального функціонування організм повинен дотримуватися балансу натрію і води. При підвищеному рівні натрію організм поглинає більше води, що призводить до збільшення ваги. Основним джерелом натрію є сіль, але існують і перероблені продукти харчування на зразок замороженої їжі, холодного м’яса, сиру, хліба, супових сумішей і так далі. Вживайте менше натрію і солі.

Вибирайте низьковуглеводні продукти. Чим більше вуглеводів в раціоні, тим вищий ступінь затримки води. Вуглеводи, які не переробляються організмом для отримання енергії, зберігаються в якості молекул глікогену. А до кожного грама глікогену додається від 3 до 4 грамів води. Вибирайте низьковуглеводні продукти на зразок яєць, зелених листових овочів, горіхів, насіння, яблук і так далі.

Регулярно займайтеся спортом. Це швидкий спосіб втрати води. Коли ви тренуєтеся, то вода виходить з організму в якості поту. Звичайно, при інтенсивних навантаженнях потрібно не забувати поглинати воду, щоб не спровокувати зневоднення.

Скоротіть калорійність. При дієті з обмеженою кількістю калорій організм починає використовувати збережений глікоген в якості джерела енергії. А глікоген в нашому тілі пов’язаний з водою. Це допоможе знизити вміст рідини в тілі.

Висипатися. Рівні натрію і води в організмі управляються спеціальним нирковими нервами. Дослідження показало, що адекватний сон позитивно впливає на ці нерви, скорочуючи ступінь затримки води.

Захищайтеся від стресу. Стрес стимулює вироблення гормону кортизолу. Хронічний стрес підвищує вміст цього гормону ще сильніше. Дослідники встановили, що при зростанні кортизолу рівень затримки води виростає.

Пийте електроліти. Натрій, кальцій, калій і фосфати входять в число найважливіших електролітів, які потрібні нашому тілу для здійснення таких функцій, як зволоження, підтримання кислотності крові, регулювання нервів і відновлення пошкоджених тканин. Вони ж зберігають і водний баланс в організмі.

Джерело: МедікФорум