Можливо, ви вже чули ці поради. А чи знаєте ви, що завдяки цим чотирьом простим правилам знижується ризик виникнення деяких найпоширеніших і смертельних хронічних захворювань майже на 80%?

У дослідженні, опублікованому в журналі Архіви інтернальної медицини, проводився аналіз здоров’я, способу життя і харчування 23513 німців у віці від 35 до 65 років, починаючи з 1990-х років. Дослідження показало, що у тих, хто має здорові звички, ймовірність захворювання раком, діабетом і ризик серцевих захворювань набагато менше.

В дослідженні детально аналізувався вага і зростання кожного учасника, історія хвороби, кількість прийомів їжі та дотримання чотирьох корисних правил протягом восьмирічного періоду вивчення:

 • Не курити
 • Тренуватися мінімум 3,5 години на тиждень
 • Підтримувати індекс маси тіла нижче 30
 • Дотримуватися дієти з великою кількістю фруктів, овочів, цільнозернового хліба, їсти менше м’яса

Більшість учасників дослідження дотримувалися, щонайменше, однієї здорової звички, тільки 9% учасників слідували всім чотирьом правилам.

здоровий перекус

Розглянувши фактори ризику, які могли вплинути на розвиток захворювань, дослідники прийшли до висновку, що ті, хто слідував всім чотирьом правилам, на 78% менше були схильні до ризику таких хронічних захворювань, як діабет, серцево-судинні захворювання та рак у порівнянні з тими, у кого не було жодної здорової звички.

Особливо фахівці відзначили зниження ризику таких захворювань при дотриманні всіх чотирьох правил:

 • на 93% нижчий ризик діабету 2 типу,
 • на 81% нижчий ризик інфаркту,
 • на 50% нижчий ризик інсульту,
 • на 36% нижчий ризик раку.

Дослідники кажуть, що важливо привчати і звикати до здорового способу життя вже з раннього віку. Наступні звички допоможуть знизити ризик хронічних захворювань. Вони розташовані в порядку від найбільш до найменш важливих з точки зору підтримання здоров’я і зниження ризику захворювань, згідно з проведеним дослідженням.

 1. Підтримання здорової ваги. Індекс маси тіла повинен бути нижчим 30.
 2. Відмова від куріння.
 3. Тренування мінімум 3,5 години на тиждень.
 4. Здорове харчування. Проконсультуйтеся у фахівця.

Джерело: zdorovieinfo