Використання деяких рослинних олій сприяє зниженню високого рівня холестерину.

Рівень холестерину в крові дуже чутливий до наших харчових уподобань, і те, які олії використовуються для приготування страв, теж впливає на його показники. Є олії, які слід використовувати, як і ті, яких слід уникати, констатують лікарі.

За даними Heart UK, загалом при виборі олій необхідно дотримуватися принципу: вживати менше насичених жирів, частіше замінювати їх ненасиченими. Насичені жири містяться в різних продуктах, від сиру до пальмової олії, але більшість з них надходить все ж таки з тварин джерел. Ненасичені жири містяться в жирній рибі, горіхах, насінні, деяких овочах та фруктах.

Читайте також:  Як знизити високий холестерин: дієтологи назвали найкращі продукти

«Олії, які багаті на корисні ненасичені жири, – це оливкова, соняшникова, кукурудзяна, рапсова, горіхова, лляна», – уточнили експерти.

Вони пояснюють, що олії, що складаються з ненасичених жирних кислот, націлюються на конкретний тип холестерину, а саме холестерин, що переноситься ліпопротеїни низької щільності (ЛПНГ), також званий «поганим». Саме цей тип холестерину підвищує ризик серцево-судинних захворювань, накопичуючись усередині кровоносних артерій. Дослідження показали, що вживання в їжу продуктів, багатих на ненасичені жири замість насичених, зменшує схильність до цих захворювань.

Також важливо пам’ятати, що максимально рекомендоване споживання жирів для дорослих становить близько 70 г на день.

Читайте також:  Онкологія: 3 продукти пов'язані з підвищеним ризиком розвитку раку

Яких олій слід уникати? Фахівці рекомендують відмовлятися від кокосової та пальмової олії через надто високий вміст у них насичених жирів.