Дослідження фахівців з Медичної школи Стенфордського університету завершилося вердиктом вчених про те, утворення зайвого нездорового жиру – це наслідок того, що людина змінює часові пояси.

Команда університетських працівників на чолі з доктором Мері Теруель ставила експеримент над клітинами в чашках Петрі. Частина клітин відчувала на собі вплив гормону стресу протягом 48 годин, ще частина – відрізками по 12 годин. Вчені встановили, що в першій групі клітини обросли жиром, тоді як у другій майже не відбулося суттєвих змін у цьому плані.

За словами фахівців, подібне зростання ожиріння пов’язаний з активізацією клітин-прекурсорів, відповідальних за процес перетворення поживних речовин в жир.

«При тривалому стресі клітини-прекурсори починають активно перетворюватися в жирові відкладення. Якщо у здорової людини жировими стають менш одного відсотка клітин-прекурсорів, то при порушенні рівня стресового гормону кортизолу їх число збільшується в десятки разів», – повідомили автори роботи.

Дослідники пояснили, що активізація клітин, які підсилюють зростання жиру відбувається в умовах постійної роботи в нічну зміну, а також під час нічних перельотів. Нічна діяльність веде до підвищення рівня кортизолу, що порушує жировий баланс організму і порушення природного біоритму, уточнили вони.

Зазначимо, що дана робота не перша, яка свідчить, що біологічно саме здорове існування для організму – це існування в унісон з природним ритмом. Якщо засинати і прокидатися в відповідності з ритмами природного освітлення, це дозволяє не страждати від сонливості вранці, а також залишатися енергійним протягом дня, – так вважають багато наукових фахівців.

Джерело: МедікФорум