Високий кров’яний тиск може викликати багато проблем, але особливо сильно через нього страждають два органи – серце і нирки. Пошкодження в них, викликані гіпертонією, здатні стати причиною смерті людини.

Характеризується високим тиском гіпертонія є підступним станом – її симптоми часто проявляються після того, як непомітні оку внутрішні пошкодження вже відбулися. Особливо сильно при цьому можуть постраждати два органи: в них відбуваються негативні зміни, що руйнують людині здоров’я аж до можливої смерті. Про це розповіли фахівці з Клініки Мейо (США).

Серце. Високий тиск, впливаючи на судини і артерії, може викликати порушення цілісності їх тканин, що призводить до проблем кровопостачання міокарда. Коли кров не може вільно надходити до серця, можуть виникати болі в грудях, збої серцевого ритму, серцевий напад.

Читайте також:  5 порад для підтримки артеріального тиску

Ще одна проблема-збільшення лівого шлуночка, що виникає через те, що високий кров’яний тиск змушує Серцевий м’яз працювати з великою напругою, щоб качати кров по тілу.

“Потовщення лівого шлуночка збільшує ризик серцевого нападу, серцевої недостатності та раптової серцевої смерті”, – попереджають лікарі.

Як поліпшити здоров’я серця? За словами фахівців, позитивні зміни в способі життя можуть значно знизити високий кров’яний тиск і пов’язаний з ним ризик для серця. Вони підкреслюють особливу важливість фізичної активності: регулярні вправи активізують циркуляцію крові і роблять Серцевий м’яз значно сильніше.

Нирки. Вони фільтрують зайву рідину і відходи з крові – даний процес вимагає здорових і міцних кровоносних судин. Високий кров’яний тиск загрожує пошкодженням кровоносних судин – як наслідок, можуть постраждати нирки.

Читайте також:  Фахівець розповіла, яке мило краще захищає від коронавірусу

“Гіпертонія є однією з найбільш поширених причин ниркової недостатності, оскільки пошкоджені нею кровоносні судини заважають ниркам ефективно фільтрувати відходи, сприяючи накопиченню небезпечних речовин, рубцюванню ниркових тканин. В кінцевому підсумку може знадобитися діаліз або пересадка нирки”, – констатують фахівці.

Як допомогти ниркам? При наявності гіпертонії необхідно регулярно перевіряти тиск і при необхідності приймати ліки – його потрібно підтримувати на рівні нижче 140/90 мм рт. З лікарем слід обговорити можливу шкоду, що наноситься ліками ниркам, і запитати його думку про інші способи зниження тиску.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News