Ми можемо внести прості зміни до свого способу життя, які не лише покращать наше фізичне та психічне здоров’я, а й можуть допомогти продовжити нам життя, стверджує експерт.

Про те, які «прості зміни способу життя» можуть продовжити життя людини, розповів в інтерв’ю медичний оглядач Навін Хосла.

Вживати свіжі рослинні продукти. За словами Хосла, раціон, багатий на ультра-оброблені продукти, є шляхом до різних проблем зі здоров’ям. Заміна продуктів в упаковці із тривалим терміном зберігання на свіжі рослинні продукти може допомогти збільшити вашу тривалість життя, заявив експерт.

«Такі продукти, як горіхи, фрукти, овочі, цільнозернові та інші рослинні продукти, багаті на поживні речовини та антиоксиданти, які необхідні для організму. Дослідження показали, що деякі з цих продуктів можуть знизити ризик розвитку раку, серцевих захворювань та інших хвороб, покращити якість життя», – зауважив фахівець.

Слідкувати за кількістю споживаних калорій. Хосла поінформував, що звичка контролювати калорійність раціону допомагає підтримувати здорову вагу, що позитивно позначається на тривалості життя, оскільки забезпечує профілактику хвороб серця, діабету та інших недуг, що обмежують життя.

Бути фізично активним. Експерт констатував: прагнення до 15-хвилинних вправ щодня дозволяє знизити ризик серцевих захворювань, депресії та діабету, а також допомагає схуднути – це, у свою чергу, запобігає передчасній смерті.

«Дослідження показали, що лише 15 хвилин фізичних вправ на день можуть продовжити ваше життя на три роки», – сказав Навін Хосла.

Обмежувати споживання алкоголю. Вчені встановили, що скорочення випивки може зменшити ризик передчасної смерті приблизно на 18 відсотків, поділився медичний оглядач.

Дотримуватися сталого режиму сну. Експерт порадив лягати спати і прокидатися одночасно ввечері та вранці, а також не спати надто довго – сон більше дев’яти годин може скоротити тривалість життя приблизно на 38 відсотків.