Нове дослідження виявило ключовий білок, який відповідає за довголіття стовбурових клітин мозку. Він також стимулює зростання стовбурових клітин раку, як стверджують вчені з Університету Ратгерса.

Спочатку ідентифікований як необхідного для роботи гормону інсуліну рецептор, розташований на нервових стовбурових клітинах, має велике значення у справі довголіття стовбурових клітин мозку.

Отримані висновки є дуже важливими для розробки в майбутньому методів лікування захворювань головного мозку. Нинішнє дослідження виявило специфічний білок під назвою рецептор інсуліну, який удосталь міститься в нервових стовбурових клітинах, розташованих у субвентрикулярній зоні мозку.

Під час свого розвитку нейтральні стовбурові клітини дають початок всій нервовій системі, вони зберігаються й у дорослому віці. Протягом життя ці нервові стовбурові клітини виробляють нові нейрони та нейронні клітини, що підтримують інфраструктуру та функціонування мозку.

Окремо вчені також зробили ще один висновок, коли досліджували пухлини головного мозку. Виявилося, що рецептор інсуліну відіграє найважливішу роль у підтримці популяції спеціалізованих ракових клітин головного мозку, відомих як стовбурові клітини гліобластоми.

Коли вчені інактивували рецептор інсуліну стовбурових клітин гліобластоми, то було встановлено, що зростання цих пухлинних клітин пригнічується. Науці дуже важливо розуміти молекулярні механізми, що мають вирішальне значення для зростання та підтримки стовбурових клітин мозку при нормальних та аномальних станах. Розуміння цих сигналів може одного разу привести до абсолютно нових і набагато ефективніших методів лікування захворювань мозку.