Дослідники дійшли шокуючого відкриття про те, який саме різновид молока призводить до прискореного старіння мозку. Йдеться про повноцінне жирне молоко, і тепер його рекомендується вживати в дуже помірних кількостях.

Багато людей люблять молоко, а також активно споживають і різного роду молочні продукти, які включає підсолоджувачі. Але мало хто знає, що споживання двох повних чашок насиченого кальцієм молока з часом здатне зміцнити кістки. Однак нове дослідження показало, що існує один різновид молока, який дуже негативно впливає на інтелект і змушує мозок старіти в прискореному темпі, передає Eat This, Not That.

Дослідження охопило 4668 осіб у віці від 55 до 75 років, які ділилися інформацією з приводу своєї дієти, а також проходили через різноманітні нейропсихологічні тести. Більшість добровольців спостерігався підвищений ризик захворювань серця. Через два роки після початку дослідження було проведено нове опитування, яке показало, що у любителів повноцінного жирного молока процес зниження когнітивної діяльності прискорився.

Читайте також:  Скільки цукру на день можна споживати без шкоди здоров'ю

Хоча остаточні висновки робити передчасно, експерти вважають, що найважливішим результатом їх спостережень є необхідність уважніше ставитися до власного харчування. Якщо жирне молоко дійсно і призводить до зниження когнітивної діяльності, воно точно не може бути єдиною причиною цього.

Багато людей, що налягали на це молоко, також вживали багато цукру та інших штучних підсолоджувачів з молочними продуктами, включаючи морозиво. А це може призвести до стрибків рівня цукру в крові, зниження чутливості до інсуліну, що також негативно впливає на когнітивне здоров’я. Любителям жирного молока рекомендується не забувати про ферментовані молочні продукти, включаючи кефір, йогурт та пробіотики.

Читайте також:  Чотири ранкові лайфхаки допомагають швидше прибрати жир на животі