Брак вітаміну D загрожує, крім іншого, постійними простудними захворюваннями взимку і навесні, розповіла лікар-дієтолог Олена Соломатіна. Без нього стабільний імунітет практично неможливий.

Особливо від його нестачі страждають діти і підлітки. Адже їх організм, по-перше, розвивається, а по-друге, відчуває високі навантаження. Також вітамін D життєво необхідний для засвоєння кальцію і фосфору.

За словами Соломатіної, вітамін D покращує всі пізнавальні функції, в тому числі пам’ять, концентрацію і увагу. Ще він прискорює відновлення після фізичних навантажень.

Останні дослідження доводять, що» сонячний ” вітамін захищає від діабету. Ризики розвитку діабету першого типу в 8,5 рази вище саме у дітей з дефіцитом вітаміну D.

Читайте також:  Експерти попередили про небезпеку переходу на зимовий час для здоров'я людей

Другий після сонця за значимістю джерело цього вітаміну – жирна морська риба. Ще краще – печінка тріски. Однак діти, як правило, готові з’їсти що завгодно, але не рибу.

– Щоб заповнити недолік цієї речовини, я б рекомендувала приймати старий добрий риб’ячий жир. Наприклад, в капсулах. Справа в тому, що риб’ячий жир — найкраще харчове джерело вітаміну D. а заодно і омега-жирів, які також беруть найактивнішу участь в роботі головного мозку, — радить експерт.

Крім того, люди, в чиєму організмі достатня кількість жирних кислот Омега-3, не страждають від депресії, додала медик.

Читайте також:  Чому темніє в очах при підйомі з дивана

Відзначимо, що перш ніж приймати будь-які вітаміни і добавки, потрібно обов’язково порадитися з лікарем. Іноді надлишок будь-якої речовини в організмі загрожує небезпечними ускладненнями.