Найчастіше організм не отримує достатньої кількості омега-3. Це може привести до небезпечних і серйозних наслідків. Стало відомо, як визначити дефіцит за першими симптомами.

Омега-3 – це група поліненасичених жирних кислот, які захищають клітинні мембрани і внутрішні органи від руйнування. Без таких сполук неможлива повноцінна робота нервової, імунної та серцево-судинної систем. Крім того, вони стримують запальні процеси, покращують стан суглобів, борються з емоційними розладами і синдромом хронічної втоми.

Про дефіцит омега-3 в організмі часто говорить погіршення стану шкіри – сухість, чутливість або акне. Жири омега-3 покращують цілісність шкірних бар’єрів, запобігаючи втраті вологи і захищаючи її від подразників, які можуть привести до поширених проблем, пише Healthline.

Читайте також:  Які фрукти та овочі з магазину небезпечні

За словами вчених, Омега-3 жирні кислоти можуть допомогти в лікуванні нейродегенеративних захворювань і розладів головного мозку, таких як хвороба Альцгеймера, деменція і біполярний розлад. Багато досліджень показують кореляцію між низьким рівнем омега-3 і більш високою частотою депресії.

Омега-3 також допомагає зберегти волосся здоровим. Зміни в структурі, цілісності і щільності волосся можуть вказувати на дефіцит важливої речовини в організмі.

Крім того, до поширених симптомів дефіциту омега-3 відносять постійну спрагу, ламкість нігтів, болі в суглобах і м’язах, повільне загоєння ран, саден, подряпин, стомлюваність, слабкість, втрата працездатності і часті застуди, як наслідок зниження імунітету.

Читайте також:  Курячі яйця захистять судини і позбавлять зайвої ваги