Розлад сну, через який людям доводиться пильнувати годинами, може давати потенційно смертоносні ускладнення, попереджають вчені.

Безсоння зазвичай ділять на три основні типи: гостре, хронічне і транзиторне. Транзисторна або минуща триває менше одного тижня: зазвичай таке порушення викликається стресовими подіями. Гостро безсоння теж, загалом, провокується стресом, але подібне порушення сну пов’язане з якимось дуже серйозним випробуванням для нервової системи, важкими обставинами, і його перебіг довший, до кількох тижнів. Хронічна безсоння зустрічається рідше і проявляється в тому, що людина зазнає труднощів зі сном принаймні тричі на тиждень протягом від одного до трьох місяців.

Багато людей не сприймають свій поганий сон як серйозну патологію, яка потребує лікування, проте недооцінювати її небезпечно – і не лише для здоров’я, а й життя. Згодом недолік сну може почати впливати на важливі аспекти життя, тому що може почати впливати на роботу мозку та мислення.

“Безсоння викликає зміни у фізіології тіла, наприклад, за рахунок підвищення артеріального тиску або рівня цукру в крові”, – уточнюють лікарі.

Медики називають наслідки поганого сну, які можуть стати смертельними.

Проблеми з серцем. За даними, опублікованими в журналі Circulation, люди з генетичною схильністю до безсоння часто наражаються на більш високий ризик ішемічної хвороби серця, серцевої недостатності, інсульту. Китайське дослідження, опубліковане журналом Neurology, показало, що у людей з безсонням ймовірність інсульту або серцевого захворювання підвищено на 18%.

Інсульт. Вчені з Університету Макмастера (Канада) встановили, що сон менш як шість годин на день збільшує ризик інсульту на 9 відсотків.

Підвищений артеріальний тиск. Згідно з результатами, опублікованими в журналі Hypertension, люди з хронічним безсонням, втричі частіше зазнають захворювання на гіпертонію. Високий кров’яний тиск може сприяти смертельним проблемам, таким як інсульт або серцевий напад.

Діабет 2 типи. Дослідники з Брістольського університету виявили, що у людей, які важко засинають або не сплять ночами, рівень цукру в крові вищий, ніж у людей, які рідко мають проблеми зі сном. Діабет, ймовірність якого підвищується при порушенні сну, може стати причиною передчасної смерті людини – наприклад, викликаної наслідками серцевого нападу, інсульту, захворювання нирок, нервів.

Якщо ваші проблеми з нічним сном тривають кілька місяців, слід звернутися за спеціалізованою допомогою, починаючи з відвідування терапевта.