Навіть необтяжлива рухова активність, така як ходьба, може допомогти уповільнити процеси старіння, зокрема, в мозку, запобігши розвитку слабоумства. Скільки для цього потрібно рухатися, з’ясовували вчені з США.

Щоб не втратити пам’ять і здатність логічно мислити в старості, важливо рухатися, констатують фахівці. Співробітники Бостонського університету вивчили дані тривалого дослідження здоров’я серця в США і прийшли до висновку, що фізична активність навіть з низькою інтенсивністю пов’язана з більш значним обсягом мозку і здоровим старінням мозку.

Вчені виявили, що кожна додаткова година фізичної активності протягом тижня посилювала ефект омолодження мозку.

«Це означає, що людина, що займається спортом три години на тиждень, з часом буде володіти мозком на три роки молодше людини того ж віку, яка не рухається», – повідомили дослідники.

В якості орієнтира експерти рекомендують 150 хвилин вправ на тиждень. За їх словами, 150 хвилин від помірної до енергійної фізичної активності на тиждень можуть принести «значну користь для здоров’я».

У той же час наукові фахівці відзначають, що з більш високими обсягами мозку на практиці пов’язана і фізична активність, що не дотягує до зазначеного вище рівня.

«Ефект поліпшення в стані мозку можна було спостерігати навіть у людей, які не дотримувалися діючі керівні принципи щодо фізичної активності і фактично не рухалися достатньо. Ці дані узгоджуються з припущенням, що користь від фізичної активності для мозку може бути досягнута і при більш низькій її інтенсивності», – повідомили автори проекту.

За їх словами, необхідно також досліджувати вплив відсутності фізичної активності на старіння мозку. Досі питання про те, чи можуть і в якій мірі фізичні вправи і здорове харчування дійсно впливати на деменцію та інші порушення пам’яті, викликав у науковому середовищі великі розбіжності. Хоча різні дослідження демонстрували позитивний вплив спорту і фізичних вправ в якості захисту від старіння і деградації мозку, були і дослідження, які заперечували це.

У свою чергу, інші переваги для здоров’я від руху, наприклад, більш низький ризик серцевого нападу, були доведені і не піддаються сумнівам, розповіли дослідники. Так що займатися спортом і активно рухатися безумовно варто.

Джерело: МедікФорум