ГоловнаНовини Здоров'яВизначено поєднання продуктів, які здатні викликати деменцію

Визначено поєднання продуктів, які здатні викликати деменцію

Деякі поєднання продуктів, що становлять основу раціону багатьох людей, здатні підвищувати ризик розвитку деменції. До такого висновку прийшли французькі дослідники з Університету Бордо, їх науковій роботі присвячена стаття в журналі Neurology.

Деменція

Вчені з Франції визначили, що ймовірність деменції повинна визначатися, виходячи не тільки від того, які продукти їдять люди, але і як вони поєднуються.

Деменція являє собою синдром, при якому проявляється ряд когнітивно-поведінкових порушень, обумовлених пошкодженням нейронів і захворюваннями мозку. Дослідження минулих років свідчать: ймовірність деменції підвищується в умовах нестачі важливих поживних речовин в раціоні харчування і надмірному споживанні продуктів, насичених шкідливими для клітин мозку компонентами і містять занадто мало вітамінів, мінералів, цінних жирних кислот. Автори нового розслідування вирішили з’ясувати, чи можуть не тільки якісь продукти, але і поєднання викликати процеси, що ведуть до появи деменції.

Читайте також:  Ідеальна спеція для запобігання діабету і продовження життя

Фахівці більше 10 років детально вивчали харчові звички великої кількості добровольців, серед яких 208 осіб згодом отримали діагноз про деменцію, – і зіставили їх з харчуванням здорових людей (418 осіб). Ними була визначена цікава закономірність.

“Люди з деменцією відрізнялися менш різноманітним в харчуванні, а також воліли в своїй їжі поєднання переробленого м’яса з хлібом, картоплею і супами, а не свіжими овочами, як здорові учасники”, – пише Neurology.

Також вчені виявили серед випробовуваних, що мали деменцію, тяжіння до інших поєднань продуктів. Так, задовго до свого діагнозу вони їли багато ковбасної продукції, комбінуючи її з картоплею, супом, йогуртами, обробленими фруктами (наприклад, вареними в сиропі). Алкоголь вони теж вважали за краще поєднувати з м’ясними і ковбасними закусками.

Читайте також:  Чоловікам продовжити життя допоможуть певні продукти

Отримані вченими дані ще повинні бути перевірені ще раз, проте дослідники рекомендують для профілактики деменції строго контролювати споживання переробленого м’яса і в цілому дотримуватися відомих на сьогодні рекомендацій по здоровому харчуванню.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News