Було виявлено, що передтренувальний напій збільшує згортання крові учасників дослідження. Наскільки тривожним є це відкриття?

Тромби є гелеподібними згустками крові, які утворюються у відповідь на травму або поріз. Згустки крові також можуть бути небезпечними, якщо вони утворюються без поважної причини і не розчиняються природним шляхом.

Останній тип може формуватися під час інтенсивного тренування після вживання напою з кофеїном. Кофеїн є основою передтренувальних напоїв, тому що він збільшує енергію та концентрацію. Однак це може спричинити небажані наслідки. Вживання кофеїну збільшує згортання крові під час сеансів напружених вправ, підвищуючи ризик утворення тромбів.

Коагуляція, також відома як згортання, являє собою процес, при якому кров перетворюється з рідини на гель, утворюючи кров’яний потік. Щоб дійти такого висновку, дослідницька група провела два тренування для 48 молодих чоловіків із середнім віком 23 роки та нормальним індексом маси тіла.

Учасникам дослідження давали напій спочатку плацебо, а потім напій з кофеїном перед виконанням складного тренування на велотренажері. Потім вони взяли кров.

Після вживання кофеїну рівень коагуляції був значно вищим, що наражало учасників дослідження на підвищений ризик таких станів, як серцевий напад, інсульт, тромбоз глибоких вен або легенева емболія.