Дослідники вважають, що ключ до розгадки розвитку та можливого лікування хвороби Альцгеймера потрібно шукати у вживанні цукру та безпосередньо фруктози.

Нове дослідження попереджає, що раціон харчування сприяє розвитку хвороби Альцгеймера, а деякі види цукру особливо помітно негативно впливають на роботу мозку – про це поінформував American Journal of Clinical Nutrition. Згідно з даними дослідження, які були опубліковані в ньому, виникнення деменції тісно пов’язане із вмістом фруктози в організмі.

Фруктоза – це тип цукру, який природним чином міститься у фруктах, фруктових соках, деяких овочах та меді. Натуральний підсолоджувач також є основним компонентом столового цукру та кукурудзяного сиропу, який використовується для ароматизації багатьох оброблених харчових продуктів та напоїв. Саме їхнє активне споживання, вважають дослідники, сприяє тим процесам у мозку, які ведуть до появи хвороби Альцгеймера, пише Neurosciencenews.

Вчені виявили, що під впливом фруктози відбувається зниження метаболізму в різних областях мозку, знижується приплив крові до кори головного мозку, що відповідає за самоконтроль, а також до гіпокампу та таламусу. На думку дослідників, така реакція сягає корінням у часи далеких предків людей, яких доводилося виживати в суворих умовах дефіциту їжі. Але древнім людям вона забезпечувала можливість зберегти собі життя, тоді у світі йде на шкоду мозку. Вчені пов’язують це з тим, як змінилася кількість фруктози, що споживається – сьогодні вона поглинається у високих дозах, присутні не тільки в ягодах або фруктах.

«Реакція виживання, що допомагала древнім людям, тепер призводить до переїдання жирною та солодкою їжею, викликаючи надмірне виробництво фруктози. Хронічне та стійке зниження церебрального метаболізму, викликане повторюваним метаболізмом фруктози, сприяє прогресуючій атрофії мозку та втраті нейронів з усіма ознаками хвороби Альцгеймера», – констатували дослідники.

Їхні дані кажуть, що в головному мозку людей з хворобою Альцгеймера виявляються високі рівні фруктози. Саме з її змістом вони пов’язують запалення, що веде до нейронної дегенерації, властивої деменції.