Згідно з новим дослідженням, регулярне споживання молока не пов’язане з підвищеним рівнем холестерину. У роботі, опублікованій в International Journal of Obesity, розглядалися три великих популяційних дослідження.

Було виявлено, що люди, які регулярно пили велику кількість молока, мали більш низький рівень як хорошого, так і поганого холестерину, хоча їх ІМТ був вище, ніж у осіб, які не п’ють молоко.

Подальший аналіз інших великих досліджень також показав, що у тих, хто регулярно вживає молоко, ризик ішемічної хвороби серця нижче на 14%.

Команда дослідників застосувала генетичний підхід до споживання молока, вивчивши зміну гена лактази, пов’язаного з перетравленням молочного цукру, відомого як лактоза.

Читайте також:  Вчені назвали безпечну для здоров'я кількість цукру

Дослідження показало, що наявність генетичної варіації, при якій люди можуть перетравлювати лактозу, було хорошим способом виявлення людей, які споживають більше молока.

Вімал карані, професор нутригенетики та нутригеноміки Університету Редінга, зазначає: «Ми виявили, що серед учасників з генетичною мінливістю, яку ми пов’язували з більш високим споживанням молока, був більш високий ІМТ, жирові відкладення, але, що важливо, були більш низькі рівні хорошого і поганого холестерину. Але у них був значно нижчий ризик ішемічної хвороби серця. Все це говорить про те, що скорочення споживання молока може не бути необхідним для запобігання серцево-судинних захворювань».

Читайте також:  Ця звичка в їжі змушує набирати вагу