Вчені доводять, що вживання яблук надає в плані зниження високого холестерину ефект, який можна порівняти з ліками.

Згідно з даними дослідження, яке було опубліковано в журналі Pharmanutrition, поліфенольні сполуки яблук «можуть служити природним механізмом управління холестерином і підтримки серцево-судинних захворювань за рахунок зниження розчинності і всмоктування холестерину в кишечнику».

Під час випробувань in vitro дослідники виявили, що екстракт яблук здатний знизити розчинність холестерину на 86%. Потім вони провели повторне плацебо-контрольоване подвійне сліпе рандомізоване перехресне дослідження з участю 50 здорових жінок і чоловіків, які протягом 10 днів дотримувалися раціону з високим вмістом холестерину, а також з екстрактом яблук або без нього. Вчені виявили, що завдяки вживанню яблучного екстракту у людей на 35 відсотків підвищилася кількість виведеного з організму холестерину.

«Вже давно відомо, що пектин яблук має здатність зв’язуватися з холестерином в кишечнику і виводить його з організму. Але ми були здивовані, виявивши, наскільки потужним може бути цей ефект», – повідомили автори проекту.

В іншому дослідженні під авторством вчених з Університету штату Флорида 160 жінок у віці від 45 до 65 років були розділені на дві групи, одна з яких щодня їла яблука, а інша – чорнослив. Жінки в групі, які їли яблука, відзначили 23-відсоткове зниження поганого холестерину ЛПНЩ, в той час як їх хороший холестерин ЛПВЩ підвищився на три-чотири відсотки. За словами вчених, даний ефект перевершує дію як ліків, так і вправ.

Крім того, жінки, які споживали яблука, втрачали в середньому близько 3 фунтів (приблизно півтора кілограма) протягом року. У той же час жінки, які їли чорнослив, відзначали поліпшення щільності кісток, проте вони не мали позитивного впливу фрукта на рівень холестерину.

«Два яблука в день знижують рівень холестерину ЛПНЩ так само ефективно, як статини, але при цьому не володіють побічними ефектами ліків», – сказав у зв’язку з цим провідний автор дослідження, д-р Бахрам Х. Арджманді.

Джерело: МедікФорум