Наукові фахівці наполегливо не рекомендують вживати в їжу продукти, що містять харчову добавку Е129, використовувану в якості барвника. Вчені дійшли висновку, що цей барвник, відомий своєю романтичною назвою «чарівний червоний», може сприяти появі багатьох захворювань різної тяжкості.

Дослідники стверджують, що добавка Е129 пов’язана з появою в організмі злоякісних пухлин. Крім цього, вдалося встановити, що «чарівний червоний» може бути також причиною алергії, гипреактивности і неврозів.

За словами фахівців, цю харчову добавку часто використовують у виробництві напівфабрикатах для випічки, готових сніданків і сумішей для желе. Також її додають в різні солодощі, газовані напої. Особливо часто Е129 зустрічається в продуктах, що обіцяють споживачеві ягідний смак.

Дослідження показало, що даний барвник виготовляють з продуктів нафтопереробки. Чи варто дивуватися тому, що, як зазначили самі автори проекту, «наслідком вживання цього барвника може стати виникнення пухлин». Експерти рекомендують строго контролювати вживання продуктів, що містять штучні інгредієнти.

Раніше ми писали про те, який напій вчені визнали найбільш небезпечним для мозку.