Вечори і ночі можна проводити по-різному: ходити на побачення, дивитися серіали, читати або базікати по телефону. Це корисно для вашого настрою. Але чому б не приділити частинку цього часу своєму здоров’ю і налаштувати організм на зниження ваги? Ось шість простих порад, які допоможуть з кожним днем ставати трохи стрункішим і привабливішим.

1. Дотримуйтеся низьконатрієвої дієти

«Якщо ви не хочете вранці відчувати себе надутою кулькою — відмовтеся від солі за вечерею», — радить Кері Ганс (Keri Gans), відомий американський дієтолог, доповідач на тему здорового харчування і автор книги Small Change Diet. Надлишки солі затримують воду в організмі, призводять до здуття живота і набряків ніг. Краще приготувати овочі на пару або пісне м’ясо, повторимося, не додаючи в них сіль приправи на її основі.

2. Тренуйтеся на ніч

Фізичні навантаження до обливання потом – вірна підмога в схудненні. Однак не кожен зможе прокинутися з ранку раніше, щоб як слід потренуватися. Ще складніше знайти на це хоч годинку в робочий час, а на ніч дивлячись не хочеться розганяти кров, щоб не втратити сон. Між іншим, останнє твердження — не що інше, як омана. За даними дослідження, проведеного американською організацією National Sleep Foundation, фізично активні люди на 60% частіше задоволені своїм сном. При цьому неважливо, в який час доби вони вправляються. Тому не варто переживати за свій відпочинок і пропускати вечірні битви із зайвими кілограмами.

Читайте також:  Чому ви можете прокинутися з головним болем уранці

3. Приготуйте завтрашній обід сьогодні

Звичайний перекус в кафетерії містить подвійну порцію калорій, яку вам належить з’їдати за один присід. Само собою, це ніяк не в’яжеться з програмою схуднення. Тому краще брати на обід їжу з дому. І не варто відкладати її приготування на і без того важкий ранок. Візьміть за звичку займатися цим напередодні ввечері.

4. Пийте більше води

Но нормалізує роботу видільних органів і збиває апетит. Серія досліджень, в яких взяли участь люди різних вікових груп, показала, що вживання води перед їжею зменшує кількість з’їденого. А це веде до зниження ваги. Єдина поправочка: не варто зловживати питвом на ніч, щоб не турбувати себе походами в туалет під світлом місяця. Тому Кері Ганс радить зупинитися хоча б за годину до відходу до сну.

Читайте також:  Відмова від тварин продуктів може бути небезпечною для здоров'я

5. Спите в повній темряві

В темряві організм виробляє мелатонін. Цей гормон зазвичай пов’язують з міцним сном. Однак лабораторні експерименти над братами нашими меншими підкидають інші цікаві знання. По-перше, недолік мелатоніну веде до набору ваги. По-друге, мелатонін стимулює утворення бурої жирової тканини, яка є у всіх ссавців. Бурий жир, в свою чергу, перешкоджає ожирінню за рахунок спалювання білого жиру, що звисає з усіх боків тіла. Звичайно, це ще не прямі докази, однак не варто забувати, що багато дієтологів пов’язують якісний сон зі зниженням стресу. А нервові потрясіння, як ви по собі знаєте, підігрівають любов до холодильника.

Читайте також:  Що можна відчувати, коли виникають проблеми із щитовидною залозою

6. Відпочивайте в прохолоді

Ідея спалювати більше калорій під час сну може здатися занадто хорошою, щоб бути правдою, але дослідження Національного центру біотехнологічної інформації США встановили цікавий факт: люди, що спали при 18 °C, спалювали на 7% більше калорій, ніж ті, хто спав при 24 °C. Не так вже багато, звичайно, але зернятко до зернятка — буде мішок.

Джерело: 6 Things You Can Do At Night to De-Bloat And Promote Weight Loss