Згустки крові зазвичай утворюються у венах ніг, рук, паху. Коли вони відриваються і переміщаються в інші частини тіла, наприклад, у легені, вони становлять небезпеку. Зазвичай фактори ризику згортання крові включають хірургічне втручання, рак та вагітність. Однак результати одного невеликого дослідження показують, що поживні речовини, що містяться в яйцях та м’ясі, також можуть підвищувати ризик згортання крові.

Дослідження, проведене Клівлендською клінікою, показало, що холін, що міститься в яйцях та м’ясі, може зробити кров схильнішою до згортання. Холін іноді продається у безрецептурних харчових добавках. Він вважається важливою поживною речовиною, яка широко рекомендується для оптимального здоров’я.

Читайте також:  Чому може сильно боліти спина?

Холін підтримує різні функції організму, включаючи зростання клітин та обмін речовин, пише Express.

Тіло виробляє кілька холіну, але його частина надходить з харчових джерел. Однак дослідники виявили, що споживання поживних речовин у високих концентраціях може призвести до утворення тромбів.

Вони припустили, що бактерії в кишечнику можуть взаємодіяти з холіном з утворенням сполуки, що спонукає тромбоцити злипатися, утворюючи кров’яний потік.

Команда спостерігала, що з взаємодії з кишковими бактеріями холін виробляє речовину під назвою ТМАО. Речовина, що означає N-оксид триметиламіну, виробляється, коли кишкові бактерії розщеплюють ряд харчових поживних речовин.

Дослідники надали пероральні добавки холіну здоровим вегетаріанцям та всеїдним. Обидві групи показали 10-кратне збільшення рівня ТМАО у плазмі після прийому холіну. Вони також спостерігали зростання реактивності тромбоцитів, що є фактором ризику тромботичних подій.

Читайте також:  Які продукти допомагають печінці відновлюватись

Лікар і один із авторів дослідження Стенлі Л. Хейзен із Клівлендської клініки в Огайо сказав:

«Якщо це не наказано вашим лікарем, уникайте добавок із холіном».