Не потрібно забувати, що існують продукти, які негативно впливають на процес засипання і на якість. Як не дивно, посприяти безсонню може навіть питна вода.

Наукові фахівці застерігають: активне пиття води у вечірній час може привести до нічних походів в туалет. Вони радять по можливості рівномірно розподіляти вживання рідини протягом дня. Перед сном, якщо хочеться пити, можна з’їсти ківі – в цьому фрукті багато вологи, також він активізує вироблення серотоніну, поліпшує сон.

Також краще не пити солодку газовану воду. У складі солодких газованих напоїв, як пояснюють експерти, міститься багато цукру і майже завжди є кофеїн – таке поєднання стимулюючих речовин точно не допоможе заснути. Крім того, ввечері потрібно бути обережніше з чаєм – в ньому міститься не тільки кофеїн, але і теобромін-речовина, відома своєю властивістю збільшувати серцеві скорочення.

До речі, той же теобромін, що і в чаї міститься в шоколаді – цей продукт теж порушує сон.

У вечірній час потрібно уникати вживання томатних соусів, підказують медики. У них присутня амінокислота тірамін, що стимулює вироблення норадреналіну, що викликає активність. Крім того, потрібно уникати гострих закусок, чіпсів.

Ще один продукт, здатний провокувати безсоння, – морозиво. У ньому поєднуються цукор і насичені жири, використовувані організмом для виробництва енергії. Якщо хочеться солодкого, краще з’їсти банан.

Раніше ми писали про те, що вчені порадили для кращого засинання використовувати піжаму.

Джерело: МедікФорум