Вважається, що свідома відмова від їжі (голодування) покращує фізичне та психічне здоров’я людини. Але експерт з харчування Крістіна Бехнікова впевнена, що корисніше повністю змінити свій спосіб життя.

За словами Крістіни Бехнікової, добровільна і розумна відмова від їжі хороша тим, що відчуває силу волі і витривалість людини. Завдяки посту людина швидше одужує від гострих захворювань кишківника. А ось непродуманий пост точно корисним не буде для організму.

Крім того, піст досить сильно впливає на роботу мозку. Вже за 12 годин у людини прискорюється обмін речовин, а організм починає розщеплювати жири. Свідомість людини стає зрозумілою.

Через 18 годин у організмі утворюється більше кетонових тіл. Рекомендується для прискорення процесу виконувати фізичні вправи. На цьому етапі, як доводять дослідження на тваринах, покращується пам’ять, здатність вивчати нове, стійкість до запалення.

Через 24 години виникає аутофагія. Клітини позбавляються непотрібних компонентів. Крім того, наукою доведено, що організм на даному етапі виправляє процеси, пов’язані із захворюваннями на кшталт хвороби Альцгеймера.

Через 48 годин після початку посту виробляється більше гормону росту. У дорослих завдяки цьому покращується настрій.

Через 54 години в організмі рівень інсуліну стає мінімальним. У людини також покращується настрій, підвищується психічна стійкість.

Через 72 години в організмі починають вироблятися нові імунні клітини. Є докази, що на цьому етапі тварини стають стійкішими до стресу.