У більшості випадків при свинячому грипі немає ніякої необхідності приймати спеціальні медикаменти. Хвороба проходить самостійно.

Що таке свинячий грип?

Це вірус роду А (підтип H1N1), який є інфекційним гострим респіраторним захворюванням. Як правило, свинячий грип характеризується високим ступенем захворюваності і низькою смертністю. Головним чином вірус H1N1 розповсюджується серед свиней повітряно-крапельним способом. Прямі й непрямі контакти зі свинями зазвичай не призводять до інфікування.

Як уже згадувалося вище, свинячий грип належить до підтипу H1N1, проте у свиней також можуть виявлятися інші підтипи, наприклад, H1N2, H3N2 і H3N1.

Наскільки небезпечний свинячий грип для людей?

Від засобів масової інформації в різний час до нас доходила інформація про епідемічні спалахи і навіть пандемії свинячого грипу. Реєструвалися випадки зі смертельним результатом від цієї хвороби, що викликало у людей тривогу. Разом з тим, клінічні прояви свинячого грипу в чому схожі з симптомами сезонного грипу, яким хворіє більшість людей. Свинячий грип може протікати і безсимптомно, а у рідких випадках зустрічаються важкі ускладнення аж до летального результату.

Як можна заразитися грипом?

Свинячий грип передається повітряно-крапельним шляхом. При кашлі або чханні вірусні частки викидаються назовні й осідають на навколишні предмети. Заразитися можна, доторкнувшись до заражених предметів. У цьому зв’язку вже зараженим людям потрібно носити маску, щоб не розпорошувати вірусний матеріал в навколишній простір. Також дуже важливо мити руки з милом, особливо, коли ви повертаєтеся з вулиці.

Які симптоми захворювання?

Симптоми свинячого грипу зовні схожі з клінічними проявами звичайного грипу. Це підвищена температура, нежить, закладений ніс, біль у горлі, болі в суглобах і м’язах. У деяких випадках можлива нудота, діарея і блювота.

Існують препарати від свинячого грипу?

Для початку потрібно зазначити, що переважна більшість хворих на свинячий грип одужує без застосування спеціальних препаратів. У той же час використовуються і противірусні препарати. Сьогодні існує два класи противірусних засобів: адамантани (ремантадин і амантадин) та інгібітори нейрамінідази (занамівір і озелтамівір).

Чи може у вірусу H1N1 розвинутися стійкість до препаратів?

Вірус свинячого грипуТак, це можливо. Найбільше даних і клінічних спостережень про цей вірус зроблено в США. Американські лікарі констатують, що вірусний матеріал, який був відібраний у деяких пацієнтів, проявляв стійкість до дії ремантадину і амантадину. Однак до занамівіру і озелтамівіру вірус був чутливий. У цьому зв’язку противірусна терапія обов’язково проводиться з урахуванням наявності (або відсутності) чутливості вірусу до певних препаратів.

Чи можна заразитися грипом, з’ївши заражену свинину?

Вірус свинячого грипу гине вже при 70 градусах за Цельсієм. Тому належним чином приготовлена ​​свинина не представляє небезпеки для людини.

Я думаю, що у мене свинячий грип. Що робити?

Заздалегідь ставити собі діагноз – неправильно. Якщо у вас підвищилася температура, болить горло, ломота в тілі і присутні всі інші симптоми грипу, то перше, що ви повинні зробити, це залишитися вдома. Візьміть лікарняний, а якщо можливо – працюйте вдома. Хоча працювати в такому стані зовсім небажано. Гарненько укутайтеся в ліжку і пийте багато рідини. Користуйтеся одноразовими хустками і часто мийте руки з милом. Якщо ви вдома один, не забувайте інформувати про свій стан своїх рідних і близьких. Може бути, вам знадобиться допомога.

Зв’яжіться з лікарем, і сповістіть його про свій стан. Якщо ви недавно бували в країні, де зареєстрований епідемічний спалах свинячого грипу, обов’язково скажіть про це лікареві.

Власне грип – це ГРВІ, викликане вірусом грипу. Лікування ГРВІ суто симптоматичне, антибіотики при ГРВІ не призначаються. Противірусні препарати (таміфлю) призначаються тільки при грипі, і не завжди.

Як захиститися від свинячого грипу?

Профілактичні заходи щодо свинячого та сезонного грипу нічим між собою не відрізняються. Пам’ятайте, що навіть найефективніша профілактика не дасть вам 100% гарантії. Тут мова йде про можливу мінімізацію ризиків інфікування. Для цього потрібно робити наступне:

 • по можливості, уникайте місць скупчення людей в період епідемічних спалахів грипу;
 • уникайте контакту з хворими людьми;
 • частіше провітрюйте і зволожуйте житлове приміщення;
 • висипайтеся. Недолік сну послаблює імунітет;
 • часто мийте руки з милом, особливо після того, як повернулися з вулиці;
 • добре харчуйтеся й ведіть активний спосіб життя.
 • І вітчизняна настоянка ехінацеї, і імпортний імунал мають однаково слабодоказанну дію. Для профілактики застуди (грипу, ГРВІ) потрібні сонце, повітря і вода, уникати спілкування з хворими, частіше мити руки.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
  БАГАТОЛИКИЙ І НЕБЕЗПЕЧНИЙ ГРИП

  ОБЕРЕЖНО, УСКЛАДНЕННЯ ГРИПУ!