ГоловнаНовини Здоров'яЯк довго коронавірус може виживати на різних поверхнях?

Як довго коронавірус може виживати на різних поверхнях?

Знання про живучість коронавірусу на різних поверхнях вкрай важливо, оскільки це дає краще уявлення про його заразність.

COVID-19

Про здатність коронавірусу виживати на різних поверхнях вчені розповіли в медичному журналі Нової Англії. Говорячи про те, як довго вірус при цьому може залишатися заразним, фахівці помітили: від декількох годин до декількох днів.

Повітря. Нове дослідження показало, що коронавірус SARS-CoV-2 може виживати в повітрі близько трьох годин, хоча його здатність заражати при цьому слабка.

«Тим не менш, той факт, що він здатний зберігатися в повітряному середовищі, вказує на те, що існує ризик зараження людей через повітря», – висловилися дослідники.

Читайте також:  У чому полягає головна небезпека бездротових навушників

Пластик, метал, картон. Вчені виявили, що на поверхні з міді новий вірус залишається живучий протягом 4 годин, на картоні – до 24 годин. Поверхні з пластика і нержавіючої сталі сприяють його найтривалішому виживанню – до трьох днів.

“Вірус може передаватися людині при відносно випадковому контакті. Це робить його дуже важким для стримування”, – пояснив співавтор дослідження, професор еволюційної біології в Каліфорнійському університеті Джеймс Ллойд-Сміт.

Вчений порадив мити руки перед тим, як доторкнутися до предметів, з якими хтось недавно контактував, і після.

Карта поширення коронавірусу COVID-19 у світі:

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News