Є люди, які хворіють на грип та ГРВІ рідко. На перший погляд знайти причину такого везіння складно: вони можуть не відрізнятися здоровим рум’янцем і атлетичною статурою. Але, швидше за все, в їх житті є корисні звички, які допомогли їм залишитися здоровими в період епідемій грипу. Як можна захиститися від інфекцій взимку? ..

Свинячий грип (каліфорнійський грип) – захворювання тварин і людей, що викликається штамами вірусу грипу. До штамів вірусів грипу, асоційованих зі спалахами «свинячого грипу», відносять серотип C, підтипи серотипу А (А / H1N1, А / H3N1, А / H1N2, А / H2N3, А / H3N2). Свинячий грип поширений в Мексиці, Європі, США, Південній Америці, Канаді, Кенії, Тайвані, материковому Китаї, Японії.

Звичка мити руки після вулиці

Коли ви виходите на вулицю, то зустрічаєтеся з безліччю можливостей заразитися вірусом грипу, але часто вони залишаються непоміченими. Ручки на дверях під’їзду і поверхні поруч, поручні в транспорті, рукостискання, двері в офіс, клавіатура чужого комп’ютера, і т.д. Імовірність того, що до вас за цю ж поверхню бралася хвора на грип людина, майже 100%. Тепер вам достатньо почухати ніс або очей, поколупатися в зубі або прикрити руками ніс і рот при чханні – вуаля: вірус на ваших слизових.

У 1968 році в Гонконгу розгорілася епідемія грипу, збудником якого був вірус типу А (H3N2). Багаторічні дослідження вірусологів встановили, що даний вірус імовірно циркулював серед птахів, однак внаслідок деяких мутацій став вражати і людей. Імунна система людини не була готова до такого вірусу, і тому ця хвороба за короткий період часу набула масового характеру.

Як тільки ви потрапляєте в приміщення, постарайтеся очистити поверхню рук: вимити з милом або обробити антисептичними вологими серветками. В ідеалі мити руки потрібно кілька разів на день, але навіть миття рук двічі в день по приїзду на роботу і після повернення додому значно знижує шанси захворіти на грип.

нежить

Корисна звичка носити носовичок

Носовичок знадобиться, коли потрібно почухати ніс або око, але ви в дорозі і мити руки ніде. За допомогою носової хустки можна тимчасово прикрити рот і ніс в транспорті, якщо ви без медичної маски, а поруч явно хвора людина.

Звичка снідати

Коли ви відмовляєтеся від сніданку, то позбавляєте себе не тільки необхідного палива, але і повноцінного імунітету. У період епідемії грипу снідати потрібно кожен день. При надходженні їжі в організм виробляються ендорфіни, кількість імунних клітин на слизових збільшується. Такий простий механізм зміцнює імунітет дихальних шляхів, і ви залишаєтеся під посиленим захистом всю першу половину дня. Для того, щоб перезарядитися, вчасно згадайте про обід.

Звичка домовлятися про зустріч заздалегідь

Це правило хорошого тону зможе послужити вам хорошу службу, щоб не захворіти на грип. У попередній розмові людина може повідомити вам про свій стан, або ви самі почуєте це по голосу. Знаючи про те, що вона хворіє, ви зможете по-іншому спланувати справи, або перенести зустріч на кілька днів. Люб’язність при епідемії грипу корисніше спонтанності.

Звичка пити гарячий чай на роботі

Цей приємний і розслабляючий ритуал допомагає змивати зі слизової носоглотки віруси грипу, які підвищують місцеву температуру тканин, що вбиває інфекцію на місці. Пари гарячого напою осідають в носі і також стікають в горло. Посилений кровообіг підвищує активність місцевого імунітету.

Звичка читати в транспорті

Якщо ви захоплені цікавою книгою, то будете намагатися читати її за будь-яких обставин. Замість спілкування в компанії по дорозі додому ви сядете або відійдете в сторону, щоб зануритися в книгу. При цьому ви будете вдихати повітря нижніх шарів, який значно менше насичений бактеріями і вірусами (тепле повітря буде вгорі), не будете обмінюватися мікроорганізмами з співрозмовниками при розмові.

Звичка ходити на роботу пішки

Якщо ви любите вийти наперед, щоб здійснити пішу прогулянку подорозі на роботу, то шансів зустрітися з вірусом грипу у вас буде значно менше. Крім профілактики грипу в таких прогулянках також є користь для підтримки гарної форми.