ГоловнаНовини Здоров'яЯк фільми жахів позначаються на психічному здоров’ї

Як фільми жахів позначаються на психічному здоров’ї

Хоча багато хто боїться наслідків “жахів”, вчені вважають, що на нашій психіці вони позначаються дуже навіть позитивно.

Фільм жахів

Хоррори допомагають впоратися з тривогою

Про це говорить Алісія Кларк, лікар з Вашингтона і автор книги «Зламай свою тривогу».

Люди в основному переживають через події, які трапилися в їх минулому або можуть трапитися в майбутньому. А фільми жахів занурюють нас в сьогодення – при тому не своє, а вигаданого персонажа. Це допомагає відволіктися від особистих турбот: замість того, щоб турбуватися про роботу, людина зосереджується на переслідування клоуна, що живе в каналізації. І воно йому приносить полегшення.

Страшні історії – це «безпечний» адреналін

А адреналін – це природний наркотик, який приносить задоволення. Крім того, коли знаходиться вихід зі стресової ситуації, організм починає додатково виробляти ендорфіни і дофамін – гормони щастя. Тому, коли фільм закінчується, і ми знову опиняємося вдома на дивані, мозок винагороджує нас почуттям ейфорії. І при всьому цьому фільми жахів не несуть ніякої реальної небезпеки, тому тут одні плюси.

Читайте також:  Перхоть назвали провісником небезпечного захворювання

Медитація

Кошмари на екрані надають нам впевненості в собі

На відміну від реальності, фільм можна в будь-який момент вимкнути – і це дає відчуття повного контролю над ситуацією. Переживаючи придумані страхи, ми вчимося шукати вихід зі складних ситуацій і в той же час дистанціюватися від самого відчуття страху.

У цьому сенсі перегляд жахів схожий на один з методів психотерапії, який називається експозицією. Його суть в тому, що потрібно цілеспрямовано зануритися в ситуацію, яка викликає занепокоєння – і перебувати в ній до тих пір, поки дискомфорт не зменшиться. Наприклад, людині, яка боїться натовпу – сидіти в заповненому торговому центрі, поки рівень тривоги не почне знижуватися.

Читайте також:  Названі продукти, які можуть бути небезпечні при гормональному дисбалансі

Страх, який люди проживають разом, зміцнює їхні стосунки

Коли ми боїмося, наш мозок виділяє допамін і серотонін – це ті ж самі гормони, які виділяються при закоханості. А міцні стосунки з другою половинкою або друзями-одна з найкорисніших речей для нашого психологічного здоров’я і комфорту.

З користю зрозуміло. А чи можуть фільми жахів нашкодити?

Можуть, якщо їх перегляд приносить більше негативних відчуттів, ніж позитивних. Тому якщо фільм для вас “надто” , просто вимкніть його: занадто активне виділення гормонів стресу не піде організму на користь.

Ну і від “запійного” перегляду хоррорів (та й взагалі всіх фільмів) варто відмовитися: напевно ви і самі помічали, як кіномарафон завдовжки в день заважає заснути і погіршує настрій.

Читайте також:  7 вірних ознак ослабленого імунітету

І ще: незважаючи на всі плюси “жахів”, вони все ж не можуть замінити фахівця. Якщо тривога заважає жити – її потрібно лікувати не в кінотеатрі, а в кабінеті у психотерапевта.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News