Багато хто любить починати свій день з чашки кави. Як відзначають вчені, при вживанні в розумній кількості цей напій може бути дуже корисний. Нове дослідження канадських вчених з Макмастерського університету та ряду інших установ виявило певні білки, на які впливає кофеїн. Це допомагає печінці видаляти “поганий” холестерин з кровотоку.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Nature. Вчені у своїй роботі відзначають: наявні дані свідчать про те, що кофеїн знижує ризик серцево-судинних захворювань. Однак механізм, за допомогою якого це відбувається, досі не розкритий. Вони досліджували вплив кофеїну на експресію двох регуляторів рівня циркулюючого холестерину ліпопротеїнів низької щільності( ЛПНЩ), так званого “поганого” холестерину: білок PCSK9 і рецептор ЛПНЩ.

Читайте також:  Ознаки в очах, які вкажуть на високий кров'яний тиск

Високий рівень холестерину ЛПНЩ в крові пов’язаний з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань. За словами одного з авторів дослідження, професора медичного факультету Університету Річарда Остіна, регулярне споживання кофеїну пов’язане зі зниженням рівня білка PCSK9 в крові. Це збільшує здатність печінки видаляти з кровотоку надлишок холестерину ЛПНЩ.

Також кофеїн і його похідні можуть блокувати активацію іншого білка – SREBP2. Це, в свою чергу, теж знижує рівень PCSK9 в кровотоці, відзначається на сайті Макмастерського університету.

“Враховуючи, що SREBP2 бере участь у багатьох кардіометаболічних захворюваннях, таких як діабет та жирова хвороба печінки, ослаблення його функції має далекосяжні наслідки”, – додає Остін.

Читайте також:  Сім причин, через які потрібно включити до свого раціону квасолю