Половина українців дорослого віку страждають від підвищеного артеріального тиску, а у кожного третього гіпертонія. Вчені розповіли про те, як можна контролювати показники тиску без допомоги сильних ліків.

Більше калію і менше солі. Якщо ваші нирки в порядку, потрібно включити калій в свій раціон. Скорочення кількості солі і заміна її калієм дуже корисна для стабілізації артеріального тиску. Калій не тільки допомагає знижувати тиск, але і полегшує навантаження на кровоносні судини. А значить, частіше вживайте йогурти, банани, шпинат і батат.

Менше цукру і вуглеводів. Існує помилка про те, що для контролю артеріального тиску потрібно всього-лише виключити сіль з раціону. Ні, також слід бути обережними з вуглеводами і цукром. Багато досліджень показують, що низьковуглеводна дієта знижує артеріальний тиск, оскільки зменшує навантаження на серце і допомагає в боротьбі із зайвою вагою.

Темний шоколад. Кілька досліджень щодо темного шоколаду показали, що його вживання знижує артеріальний тиск і запобігає хворобам серця. Це пояснюється флавоноїдами, які розширюють кровоносні судини.

Рослинна їжа. Іноді домашні рецепти працюють нітрохи не гірше сильнодіючих ліків. Деякі види рослинної їжі довели свою ефективність в боротьбі з підвищеним артеріальним тиском. Однак необхідно стежити за тим, щоб вони не вступали в негативну реакцію з вже виписаними лікарськими препаратами. Спробуйте олію сезаму, часник, зелений чай, екстракт томатів, чорні боби і сік селери.

Контроль кофеїну. Кофеїн забезпечує різкий стрибок енергії, а значить, виростає тиск на кровоносні судини. Ефект тимчасовий, але він може бути дуже шкідливим для людей з гіпертонією, особливо якщо у них є чутливість до інсуліну. Якщо ви любите каву, то спробуйте вживати різновиди, які не містять кофеїну.

Джерело: МедікФорум