Дослідження показали, що в деяких випадках вживання молока і молочних продуктів може бути не так корисно, як ми звикли думати. Більше того, молочні продукти можуть нашкодити здоров’ю. Ми з’ясували, як вживання молока може нашкодити здоров’ю.

1. Зміна гормонального фону

Вчені з’ясували, що у дорослих і дітей споживання молока призводить до значного збільшення рівня естрадіолу і прогестерону в крові та сечі, а споживання молочних продуктів в цілому було пов’язано зі збільшенням рівня циркулюючого естрадіолу. Дані показують, що чоловіки, які п’ють молоко, поглинають естрогени в молоці, що, як було встановлено, призводить до значного зниження рівня тестостерону.

Педіатри висловили занепокоєння з приводу впливу на дітей естрогенів в комерційному молоці, занадто раннє статеве дозрівання у дітей може бути пов’язане з «звичайним споживанням коров’ячого молока». Вживання молока і молочних продуктів є одним із найважливіших чинників, які призводять до підвищеного ризику появи гормонозалежних злоякісних захворювань, включаючи рак яєчника, матки, молочної залози, яєчок і передміхурової залози.

Крім того, незважаючи на те, що існує популярна в культурному відношенні ідея про те, що соєві продукти можуть викликати фемінізаціонний ефект, у декількох дослідженнях було виявлено, що ізофлавони (з’єднання, отримані з рослин сої з естрогенною активністю) не надають фемінізаціонного впливу на чоловіків навіть при високому рівні споживання. Інші дослідження показали, що споживання соєвих продуктів навіть захищає від раку молочної залози. А ось у натурального молока цей ефект присутній.

2. Казеїн з молочної продукції = підвищений ризик розвитку раку

Казеїн є основним білком у молочних продуктах, і дослідження показали, що він сприяє зростанню і розвитку раку. Фактично, в деяких дослідженнях було встановлено, що розвиток раку може відбуватися більше від казеїну в раціоні, ніж з-за впливу основного канцерогену.
Вважається, що інсуліноподібний фактор росту-1 (або IGF-1), гормон, який сприяє зростанню і діленню клітин як в нормальних, так і ракових, є одним з механізмів, відповідальних за цей зв’язок. IGF-1, мабуть, регулюється харчуванням, а споживання тваринного білка (включаючи казеїн з молочних продуктів) призводить до більш високих рівнів циркуляції цього гормону, стимулюючого рак. У результаті велика кількість молочної продукції провокує рак.

3. Стає вище ризик діабету першого типу та розсіяного склерозу

Наша імунна система зазвичай захищає нас від мікробів і інших шкідливих речовин. Але якщо вона втрачає здатність розпізнавати і відрізняти шкідливі речовини від нормальних тканин і клітин, вона може замість цього нападати на наші власні тіла.

Ці «особливі атаки» можуть бути пов’язані з впливом шкідливих пептидів (включаючи фрагменти тваринних білків, виявлених у молочних продуктах), які мають подібність з компонентами в організмі людини. Це може призвести до того, що наша імунна система стане «заплутаною» і буде неправильно ідентифікувати тканину в нашому тілі як «чужу».

Молочні продукти пов’язані з підвищеним ризиком декількох захворювань, пов’язаних з імунною системою (від алергічних станів до аутоімунних захворювань), багато з яких є мінливими в житті і важкими для лікування. При цукровому діабеті першого типу імунна система нападає на підшлункову залозу, в результаті чого організм більше не зможе виробляти інсулін для регулювання глюкози.

При розсіяному склерозі імунна система атакує нашу нервову систему, що призводить до безлічі важкодоступних і непередбачуваних неврологічних проблем.

Навіть пастеризоване молоко містить мікроорганізми

5. Молочні продукти накопичують пестициди у високих концентраціях

Вплив хлорорганічних пестицидів – ще одна проблема, пов’язана з молочними продуктами. Молочні продукти володіють більшою здатністю накопичувати ці пестициди у високих концентраціях, що потім впливає на наш організм. У молочних продуктах досить часто виявляються пестициди.

В Індії повідомлялося, що молоко і інші молочні продукти (наприклад, сир і масло) є основними джерелами дієтичного концентрату.

6. Підвищений вплив на антибіотикорезистентність

Найбільше у світі антибіотики використовуються, як не дивно, в тваринництві. При цьому, найчастіше це відбувається для нетерапевтических цілей, таких як профілактика інфекції та для підвищення ефективності корму і росту тварин.
Вчені попереджають про те, що це може бути небезпечно. Але ще одна проблема полягає в тому, що залишки антибіотиків зберігаються в молоці та інших молочних продуктах, незважаючи на протоколи, спрямовані на мінімізацію цього.
Важко запобігти і контролювати ці антибіотичні залишки, тому що молоко від окремих корів і ферм зазвичай об’єднується разом.

7. Молочні продукти можуть призвести до проблем з кістками

Це може стати несподіванкою для багатьох, але молочні продукти, схоже, теж не дуже корисні для здоров’я кісток. Численні широкомасштабні дослідження показали, що споживання молочних продуктів може завдати шкоди здоров’ю кісток. Є суттєві дані, що зв’язують більш високе споживання молока зі значно підвищеним ризиком переломів кісток.

Існує кілька механізмів, які, як вважається, відповідають за патофізіологію. Одним з них є високий вміст кальцію в молочних продуктах, яке може викликати дисрегуляцію вітаміну D і, отже, порушувати гомеостаз кісток.

На щастя, з рослинним молоком, такими як соя, мигдаль і рис, які тепер доступні, а також версії інших молочних продуктів на основі рослин, вирішити проблему простіше — ці види молока не так небезпечні і не шкідливі для здоров’я.