На думку лікаря-дієтолога Ольги Корабльової, кисломолочний сир – продукт, відповідний для щоденного вживання. Робота організму завдяки такій звичці може змінитися в кращу сторону за багатьма показниками.

“100-200 грамів цього продукту позбавлять від багатьох проблем зі здоров’ям», – стверджує фахівчиня.

Корабльова пояснила, як може вплинути на організм щоденне вживання сиру.

Підвищується гемоглобін. Для запобігання анемії потрібно їсти сир: він містить залізо (0,4 міліграма на 100 грамів), що використовується організмом для створення гемоглобіну.

Поліпшується стан печінки. Завдяки вмісту амінокислоти мітеонін продукт позитивно впливає на жировий обмін, що позитивно позначається на печінці, запобігаючи її ожиріння. Жирова хвороба даного органу переслідує любителів фастфуду, смаженої їжі, ласощів і борошняних виробів, алкоголю.

Читайте також:  Дієтолог пояснила, чому краще очищати покупні огірки від шкірки

Нормалізується механізм насичення. Сир багатий білком (100 грамів жирністю 9 відсотків забезпечують 16 відсотків добової норми білка). Це робить його продуктом, насичує і довго підтримує відчуття ситості. Таким чином він захищає від переїдання, навіть допомагає худнути.

Зміцнюються м’язи. Білок сиру засвоюється організмом краще м’ясного через сквашування. Він ефективно підтримує хороший стан м’язів, допомагає нарощувати м’язову масу.

Поліпшується стан зубів, волосся, нігтів. Цьому сприяє насиченість продукту кальцієм і фосфором.

“Чим вище жирність сиру, тим простіше організму засвоїти кальцій. Мінералу для засвоєння необхідний вітамін D, а він є жиророзчинним”, – пояснила лікар.

Знімається нервове напруження. Сир відрізняється великою кількістю триптофану: дана амінокислота допомагає позбавлятися від тривожності і депресивних станів, а також покращує якість сну, стимулюючи синтез мелатоніну.

Читайте також:  Читання книг продовжує життя, якщо стає щоденною звичкою

Лікарка помітила, що сир, що містить дуже мало вуглеводів, є одним з кращих продуктів, які можна їсти ввечері, не побоюючись за фігуру.

“Оскільки м’язи ростуть не в процесі навантаження, а під час відновлення, нічного сну, коли організм виробляє гормон росту, сир буде хороший в якості останнього прийому їжі. Його можна їсти навіть у разі алергії на молоко”, – констатувала медикиня.

Джерело: МедікФорум