Вживання молока нерідко пов’язують з погіршенням стану шкіри, появою прищів і інших запальних явищ – – але чи так це насправді? Про вплив молока на шкіру розповіла дерматовенеролог, косметолог Дар’я Цешинська.

За словами фахівця, теорія про шкоду молока для шкіри дійсно вельми популярна. Однак серед лікарів єдиної позиції з цього приводу немає, зауважила Цешинська.

Вона розповіла, що вчені висловлюються про можливий зв’язок між споживанням молочних продуктів і активізацією акне – вони пояснюють її тим, що «молочка» може провокувати значний інсуліновий відгук і зростання ІФР-1 (інсуліноподібний фактор росту 1), що сприяють шкірному запаленню. Однак, каже фахівчиня, більшість досліджень цієї проблеми є спостережливими, і повністю покладатися на їх відомості не можна.

Читайте також:  Як позбутися болю в спині через неправильне сидіння

Цешинська додала, що існують дослідницькі дані, згідно з якими особливо негативно впливає на шкіру знежирене молоко, тоді як ферментовані молочні продукти (сири, йогурти) не ведуть до висипань. Але все ж оцінювати вплив конкретних продуктів на стан шкіри проблематично, оскільки складно відокремити їх вплив від ефекту інших харчових компонентів раціону, сказала експертка.

“Наприклад, любителі молока можуть вживати мало клітковини і багато цукру, що і буде негативно позначатися на їх шкірі”, – пояснила медикиня.

Людям, які хочуть перевірити, чи робить молоко негативний вплив на їх шкіру, фахівчиня порадила виключити будь-які молочні продукти з раціону на 3-4 тижні і оцінити результат.

Читайте також:  6 продуктів, які врятують вас від раку